Ліхтенштейн заморозив 300 мільйонів офшору дружини судді Вищого госпсуду
03.09.2015   //   169 Переглядів

емельяновСудом міста Вадуц королівства Ліхтенштейн розпочато кримінальне провадження і заморожено банківський рахунок компанії «Restwood Products Corporation», бенефіціарним власником якої є дружина судді Вищого господарського суду. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 21 серпня.

З липня по вересень 2014 року компанія «Restwood Products Corporation» переказала 5,80 млн євро і $7 млн зі свого рахунку в Латвії на рахунок в банку Ліхтенштейну (у перерахунку за курсом НБУ – в сумі близько 300 млн грн.). Тепер цей рахунок заарештовано до 28 липня 2017 року. Панамську компанію «Restwood Products Corporation» контролює Світлана Ємельянова, дружина нинішнього судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова, колишнього голови голови Київського апеляційного госпсуду.

У липні цього року Державна служба фінансового моніторингу України проаналізувала фінансові операції судді та його дружини. Згідно з даними за 2010-2014 рр., видатки судді значно перевищують його офіційні доходи. На підставі інформації від підрозділів фінансових розвідок Латвії та Ліхтенштейну та декларацій про доходи є підстави вважати фінансові операції судді та його дружини відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом.

18 серпня Генпрокуратурою України також розпочато кримінальне провадження у справі. Ухвалою від 21 серпня Печерський суд надав слідчому Генпрокуратури тимчасовий доступ до документів по рахунку «Restwood Products Corporation» в банку Ліхтенштейну.

На початку серпня стало відомо, що у Ліхтенштейні було заарештовано 13 млн швейцарських євро або 300 млн грн. на рахунку панамської компанії дружини судді Вищого госпсуду Артура Ємельянову.

За 2014 рік при зарплаті у 238 тис грн. Ємельянов задекларував дві земельних ділянки, два будинки і 12 квартир.

Нагадаємо, нещодавно також стало відомо, що фірма Світлани Ємельянової була причетна до розпилу землі на Жуковому острові у Києві. У ній також брали участь фірми члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського та екс-віце-президента UA Inter Media Holding Ярослава Порохняка (юрист Валерія Хорошковського).