У Держлісагентстві «свободівця» після Майдану працювали януковичевські схеми з новою «прокладкою»
31.08.2015   //   140 Переглядів

Протягом 2014 рр. іноземні компанії при закупівлі в Україні деревини та лісопродукції у підприємств Держлісагентства змушували платити за маркетингові послуги новоствореній британській компанії. Про це свідчить інформація з реєстру судових рішень.

Схему у 2011-2014 рр. впровадили службові особи Держлісагентства, змушуючи іноземні компанії укладати договори про надання маркетингових послуг щодо пошуку на території України та інших країн СНД з приватними фірмами, пов’язаними з керівництвом Держлісагентства.

Прокуратура Румунії надала протокол допиту свідка – директора S.C. Confana Industries S.R.L. Danila Чернішова Міхая, який підтвердив вимагання у нього грошей за імпорт лісопродукції з України. Він повідомив, що у липні 2014 р. з ним зв’язався чоловік на ім’я Павло і повідомив, що йому треба приїхати до лісового господарства у Києві та підписати договір консалтингу, що він відмовився зробити. У відповідь співрозмовник пригрозив йому зупиненням імпорту. Як результат, у подальшому обсяги деревини, що румунська фірма хотіла закупити, скоротилися до 60% від закупленого у 2013 році.

Крім того, у серпні 2014 р. Міхай Чернішов отримав електронного листа, що він має сплатити кошти на користь фірми «Guardian Support Solutions L.P.» (Шотландія), рахунок якої відкритий у латвійському банку «Rietumu Banka».

Аналогічну інформацію отримано від польської компанії «ADMI Spolka z.o.o.», яку також змушували платити шотландській фірмі за надання маркетингових послуг з пошуку постачальників.

У свою чергу держпідприємства лісагентства зазнавали збитки, бо продавали дерево на імпорт за цінами нижчими від ринкових на суму, перераховану за консалтингові послуги.

За даними британського реєстру компаній, «Guardian Support Solutions L.P.» створена 5 лютого 2014 року. Жодних документів та інформації про керівників у реєстрі не опубліковано.

З кінця березня і до кінця 2014 року Держлісагенство очолював Валерій Черняков, екс-нардеп від ВО «Свобода».

Раніше імпортери перераховували гроші за маркетингові послуги лондонським компаніям «Mega-Commerce Limited» і «Меganon-Commerce LLP» та панамській «Faraday & CO, S.A».

Уточнюється, що перерахування коштів «Mega-Commerce Limited» і «Faraday & CO, S.A» відбувалося тоді, коли Держлісагентство очолював Віктор Сівець. З рахунків цих двох компаній кошти частково скеровувалися «Zelenio LTD» з Кіпру. Остання уклала інвестиційний договір щодо виробництва меблів з ПАТ «Клеванський лісозавод «Промінь», де 95,6% належить Марині Журавльовій, дружині екс-керівника Держлісагентства Віктора Сівця. Слідчі припускають, що саме рахунки лісозаводу «Промінь» використовувались для легалізації грошей в Україні.

«Mega-Commerce Limited» заснована у 2008 році в Лондоні і припинила діяльність у грудні 2013 року. Фірма була записана на австралійця Яна Тейлора.

«Меganon-Commerce LLP» створена у березні 2013 року. Діяльність припинила всередині липня цього року. Власниками значились два белізькі офшори – «Expeditious Services Inc.» і «Megacom Limited».

Віктор Сівець очолював Державне агентство лісових ресурсів з 2011 до березня 2014 р. У 2006-2008 рр. очолював Держкомітет лісового господарства, у 2005-2006 рр. був заступником голови комітету. Відомий як партнер Віктора Януковича по тенісу, очолював його виборчий штаб у Києві.