Обленерго Григоришина купило через «прокладку» Григоришина суперкоштовні блоки живлення від «народного мера» Севастополя
10.08.2015   //   69 Переглядів

Низка енергокомпаній з групи Костянитна Григоришина у липні обрали своїми підрядниками фірми «Проматом» і «Енерджі сервіс» на постачання різних товарів та послуг на 189,63 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

З цієї суми найбільшим підрядом є 60,88 млн грн., які «Полтаваобленерго» заплатить «Енерджі сервіс» за модернізацію підстанції 110/10/6кВ «Знамя» у м. Полтава. Єдиним конкурентом на тендері з різницею у 2% був «Проматом».

При цьому ціни на окремі товари є дуже високі.

Наприклад, «Чернігівобленерго» замовило тому ж «Енерджі сервісу» блоки живлення ВР/TEL-220-02А по 17 172 грн. У відкритих джерелах є дані, що виробником таких блоків є севастопольський завод «Таврида електрик». Нагадаємо, «Таврида електрик» належить Олексію Чалому – «народному меру» Севастополя, який очолив сепаратистське повстання у місті і після анексії Криму Росією очолив Законодавче зібрання Севастополя. Також блоки живлення від Чалого нині у Росії можна придбати по 8 7839500 рублів. По курсу це становить близько 3 100 грн., що у шість разів дешевше від тендерної ціни Чернігівського обленерго.

блок живлення таврида

Також обленерго замовило блоки керування ВU/TEL-220-05А по 17 586 грн. за штуку. В Україні їх можна придбати по 6 300 грн.

блок керування таврида

ТОВ «Енерджі Сервіс» зареєстроване на кіпрські офшори «Венмайрон холдінг лімітед», «Месда трейдінг лімітед», «Рістом ентерпрайзес лімітед». Нині директором фірми є Юрій Печура. А Ігор Вінніков, що раніше був директором «Енерджі Сервіс», нещодавно очолив департамент закупівель та договірної роботи НЕК «Укренерго». За даними ЗМІ, призначення відбулось у рамках заповнення «Укренерго» представниками групи Костянтина Григоришина. У тому числі керівником «Укренерго» став Юрій Касіч і він ініціював закупівлю держкомпанією трансформаторів на 2 млпд грн., єдиним виробником яких в Україні є «Запоріжтрансформатор» Григоришина.

ТОВ «Проматом» було засноване компанією «Energy Standard Group S.A.» російського бізнесмена Костянтина Григоришина. Згодом українську фірму переоформили на кіпрські офшори «Кінтук холдінг лімітед», «Мораіс інвестментс лімітед» і «Рафтена трейдінг лімітед».

Тендери на 189,63 млн грн., які виграли фірми Григоришина, проводили «Чернігівобленерго» «Полтаваобленерго» «Вінницяобленерго» «Сумиобленерго» і «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія».