Армія купує олив на 12 мільйонів у фірми племінників «регіонала», яка торік була на корупційному тендері Міноборони
25.06.2015   //   105 Переглядів

Міністерство оборони України 17 червня акцептувало пропозицію ТОВ «Торговий дім Агрінол» на постачання моторної оливи на 12,22 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Замовлено 300 тон оливи М-16ИХП-3 по 40 749,96 грн. з ПДВ за тонну.

Єдиним конкурентом, запрошеним міністерством до участі у переговорній процедурі, було ТОВ «Завод технічних масел Аріана». Воно пропонувало оливу на 0,2% дорожче.

Засновниками ТОВ «ТД Агрінол» (Бердянськ, Запорізька обл.) є Михайло Какушадзе, Ігор Добича, Дмитро Коверний, а також Юрій, Руслан та Микола Пономарьови – племінники народного депутата Олександра Пономарьова (раніше входив до фракції Партії регіонів, нині член групи «Воля народу» Ігоря Єрємєєва).

Саме ТОВ «Торговий дім Агрінол» минулого року опинилось у центрі скандалу з поставку олив для Міністерства оборони.

У квітні 2014 р. Міноборони провело тендер на постачання олив на 9 млн грн. Одним з переможців тендеру став і «ТД Агрінол». Після того Генпрокуратура порушила кримінальне провадження щодо тендеру, за результатами якого прямі збитки від завищення цін склали 3,75 млн грн.

гпу1 гпу2 гпу3

Прокурори встановили, що «Агрінол» разом з ТОВ «Торговий дім «ЛТС», ТОВ «Юкойл» та ТОВ «Авіа Оіл» влаштували змову, яка дозволила їм завищити ціни на відкритих торгах.

У зв’язку з тією закупівлею Генпрокуратура провела обшуки у помешканнях членів комітету з конкурсних торгів Міноборони, а також «в одного із одного із заступників міністра оборони», яким за даними «Дзеркала тижня» був Олександр Ліщинський.

Стосовно вказаних фірм Генпрокуратура доручала Держфінінспекції провести перевірку їх пов’язаності і передати матеріали Головній військовій прокуратурі. Однак більше не було жодних згадок про те, що ці фірми якось переслідуються.

Наприкінці травня 2015 року у Реєстрі судових рішень з’явилась перша ухвала по цій справі, що розглядається у Солом’янському райсуді Києва.

Виявилось, що обвинувальний акт був внесений військовим прокурором ще у лютому 2015 року. Прізвище обвинуваченого не повідомляється, відомо що він є уродженцем Черкас, тоді як замміністра оборони Ліщинський народився у м. Гатчина Ленінградської області.

При цьому прокурор пішов назустріч клопотанню захисту і заявив запобіжний захід звинуваченому у вигляді домашнього арешту. Цей арешт передбачає, що без дозволу суду арештований не може покидати місце проживання з 20-00 до 8-00 наступного дня.