«Сумихімпром» замовив у «кіпріотів» Григоришина електрики на 330 мільйонів мимо обленерго
24.06.2015   //   239 Переглядів

ПАТ «Сумихімпром» 17 червня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Глобал Енерджі» на постачання електроенергії на 331,20 млн грн. Про цеплвідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено 240 млн кВт*год 1 класу напруги (110 кВ) з ПДВ, по 1,38 грн/ кВтгод.

Це дешевше, аніж тариф Сумського обленерго, яке постачає електроенергію 1 класу напруги по 1,25 грн без ПДВ, тобто 1,51 грн з ПДВ. Нагадаємо, Сумське обленерго контролюється Костянтином Григоришиним та Ігорем Коломойським, які мають пакети по 34%, у держави лишається 25% акцій підприємства.

Компанія «Глобал Енерджі» була заснована у 2011 р. кіпрською компанією «Поррел Лімітед». Наразі у «Поррела» лишається основна частка в компанії (75%), разом з тим 15% і 10% відповідно належить кіпрським «Кінтук Холдінг Лімітед» і «Мораіс Інвестментс Лімітед».

Компанії «Кінтук» і «Мораіс» наразі є співвласниками ТОВ «Проматом», яке було початково засноване фірмою «Energy Standard Group S.A.» Костянтина Григоришина.

Нагадаємо, нещодавно «Проматом» розіграв 14 млн грн. на лічильники для «Вінницяобленерго», контрольованого Григоришиним. На тому тендері «Проматом» програв, підряд отримало ТОВ «Енерго Контроль». Власниками компанії є кіпрські «Ленсар Трейдінг Лімітед» і «Сетемпіо Холдінгс Лімітед», перша з них також є співвласником ТОВ «ІК «Інвест Буд», на неї фірму переписали у 2011 р., а до того співвласником був «Енерджі стандард пауер лімітед» з групи Костянтина Григоришина. Партнерами «Ленсара» по «Інвест Буду» є ті самі «Кінтук» і «Мораіс».

Окрім того «Глобал Енерджі» приписана в Києві по вул.. Госпітальній 12-д, там же зареєстровані «Проматом», а також низка дочірніх фірм з групи «Енергетичного Стандарту» Григоришина («Енерджи консалтинг», «Лугань», «Сварог Ессет Менеджмент» т.д.), з ними ж у ЄДР зареєстрований спільний телефон.

Конкурентами «Глобал Енерджі» на нинішньому тендері «Сумихімпрома» були дві харківські фірми.

Перша – ТОВ «Енергопромсервіс 2011» Дмитра Євтушенка. До 2011 р. Євтушенко був партнером по фірмі «БК «Новатор-Енерго» Костянтина Денисенка, нині в.о. начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Харківській області.

Другий конкурент – ТОВ «НВЦ «Енергетичні технології», яким володіють Сергій Мехович, Максим Ходак, Ігор Паровиніков, Оксана Подмарьова.

Державне ПАТ «Сумихімпром» контролює менеджмент з групи Дмитра Фірташа.