Київські правоохоронці незаконно забудували своїми палацами арештовану землю (фото, список)
04.06.2015   //   224 Переглядів

На землі в столичному районі Жуляни, яка заарештована з 2010 року Службою безпеки України за підозрою в незаконному виділенні, родинами суддів, прокурорів та міліціонерів проведена масова незаконна забудова. Про це йдеться в сюжеті Аліни Стрижак в телепрограмі «Наші гроші».

За часів Леоніда Черновецького в 2008 році Київрада виділила в Жулянах понад тисячі людей по 7-10 соток земель місцевого радгоспу. В матеріалах досудового слідства СБУ це згодом буде названо «виділенням землі з порушенням норм законодавства». Адже більшість з тих, хто отримав землю – підставні особи. Але після накладення арешту на ці ділянки, багато з них були перепродані і забудовані.

«Наші гроші» з’ясували, що в Жулянах багато ділянок з сумнівним статусом належить людям, які самі мають слідкувати за дотриманням закону та правопорядку – суддям, міліціонерам та прокурорам.

Земельні ділянки в Жулянах отримали:

 1. Ганна Шабатура, матір нинішнього начальника РУ УМВС України у м. Києві Олександра Терещука. При цьому родина очільника столичної міліції навіть не просила Київраду виділити їй землю, міськрада зробила це з власної ініціативи. Матір Терещука жила спочатку у Вінницькій області, потім у Черкаській. На якій підставі вона отримала ділянку – невідомо. Сам Терещук запевняє, що його будинок внесений у декларацію, але всупереч закону декларація не оприлюднена.

3терещук

 1. Ольга Терещук, дружина нинішнього начальника РУ УМВС України у м. Києві.
 2. Оксана Єршова, дружина Олександра Єршова, тимчасово виконуючого начдепартаменту ДАІ МВС України. Маєток на цій ділянці головний даішник всупереч законодавству не вніс у декларацію. Через це, а також через інформацію про розкішне життя його родини, Єршов подав у відставку.

5єршов

 1. Віра Шулякова, за часів Януковича прокурор Солом’янського району м. Києва, люстрована з посади старшого помічника заступника Генерального прокурора України – начальника Головного управління.

6шулякова

 1. Райль Абузаров, родич екс-прокурора Солом’янського район м. Києва Віри Шулякової.
 2. Інна Абузарова, родичка екс-прокурора Солом’янського район м. Києва Віри Шулякової.
 3. Галина Хіміч, дружина київського судді Володимира Хіміча. Володимир Михайлович судив у Солом’янському райсуді, потім керував судом у Дніпровському районі столиці. Зараз працює там рядовим суддею.
 4. Тетяна Іванкова, теща екс-природоохоронного прокурора Вадима Гаєвого.

8вадимгаєвой

 1. Олена Гаєва, родичка екс-природоохоронного прокурора Вадима Гаєвого.
 2. Вікторія Гаєва-Лич, родичка екс-природоохоронного прокурора Вадима Гаєвого.
 3. Ольга Ковальчук, дружина екс-начальника Солом’янського РУ ГУМВС України в м. Києві Миколи Ковальчука.
 4. Смітюх Василь, брат екс-нардепа Григорія Смітюха, діючий працівник прокуратури м. Києва, Управління представництва, захисту інтересів громадян та держав в суді, керівник відділу представництва в адміністративному судочинстві.
 5. Марія Смітюх, дружина Василя Смітюха.
 6. Володимир Чернєй, ректор Національної академії внутрішніх справ України.
 7. Анатолій Гах, екс-працівник служби внутрішньої безпеки МВС України.
 8. Ігор Кобан, чиновник КМДА 2005-2012 рр, відповідав переважно за закупівлі.

11кобанігор

 1. Віктор Кобан, син Ігоря Кобана.

Даний список – далеко неповний, адже більшість правоохоронців записували ділянки на родичів з іншими прізвищами або перекуповували ділянки у підставних осіб.