«Київавтодор» довів «аномальну дешеву ціну» на фарбу у новачка, щоб віддати 13 мільйонів любимчикам
05.05.2015   //   265 Переглядів

Комунальна корпорація «Київавтодор» 27 квітня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Колор С.І.М.» на послуги з нанесення горизонтальної розмітки доріг м. Києва на суму 13,37 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

«Колор С.І.М.» виграє тендери «Київавтодору» щороку. При цьому у попередні роки вартість послуг незмінно зростала. Але нині вартість робіт подешевшала. Наприклад, у 2012 році цій же фірмі послуги з розмітки замовляли за 14,87 млн грн. Однак тоді замовлений обсяг розмітки становив 1900 км повздовжньої лінії і 778 км поперечної. Цього ж року замовлено 1300 км повздовжньої і 777 км поперечної, тобто на 20% менше.

На тендер подавали заявки п’ять фірм, і три з них не були допущені до участі в конкурсі. У тому числі відхилено дорожчі заявки комунальних підприємств ШЕУ Деснянського району і КАТП-273904 через претензії до наявності усіх довідок.

Також було відхилено заявку приватного ТОВ «Дорбудрезерв – Україна» з ціною 9,92 млн грн., що на чверть дешевше від переможця. Окрім формальних претензій конкурсний комітет провів велику роботу по з’ясуванню обставин появи настільки дешевої заявки.

Представники «Київавтодору» звернули увагу, що «Дорбудрезерв» при розрахунку цінової пропозиції вказав вартість білої та жовтої фарби 32, 80 грн. з ПДВ за 1 кг, «що не відповідає ринковим цінам у регіоні… запропонована ціна є аномально низькою». Фарба ж становить приблизно 75% загальної вартості договірної ціни пропозиції конкурсних торгів.

«Дорбудрезерв» поінформував замовника, що має угоду з ТОВ «Поліфарб» від грудня 2014 року на постачання фарби по 32,16 грн/кг. Але у березні, за тиждень до розкриття пропозицій, «Поліфарб» розірвав угоду з «Дорбудрезервом» через зростання вартості сировини.

Також «Київавтодор» провів порівняльний аналіз і з’ясував, що ціна на фарбу дорожню розмічальну білу вищевказаного виробника з доставкою на склад у м. Київ за   1 кг станом на 03.03.2015 становила 45,10 грн., станом на 06.04.2015 – 55,50 грн. Крім того, відповідно до даних моніторингу на основні види будівельних матеріалів у дорожньому будівництві, здійсненого Мінрегіонбудом, ринкова ціна у Київській області на фарбу для розмітки доріг акрилова становила 43,00 грн. за 1 кг.

«Отже, у Замовника є підстави вважати, що Учасник подав економічно необґрунтовану конкурсну цінову пропозицію, а також враховуючи надане Учасником пояснення на запит Комітету, Учасник буде не в змозі виконати свої зобов’язання перед Замовником, що спричинить порушення графіку нанесення дорожньої розмітки в м. Києві, що в свою чергу негативно вплине на безпеку дорожнього руху у м.Києві та стане підставою для критики Замовника розпорядником бюджетних коштів та громадою міста», – йдеться у протоколі конкурсного комітету «Київавтодору».

Відтак до участі було допущено лише одного конкурента – фірму «Автомагістраль», засновником якого є Микола Скоростецький, колишній начальник Служби автомобільних доріг у Київській області. Саме з цією фірмою «Колор С.І.М.» і розігрувало тендери «Київавтодору» у останні роки. Але тоді з тендерів нікого не відхиляли, бо інші конкуренти заявок не подавали взагалі.

ТОВ «Колор С.І.М.» (смт. Клевань, Рівненська область) було створенн як спільне україно-югославське підприємство по виробництву фарби, однак нині у складі засновників залишилась лише ровенчанка Зоя Іващук є. Раніше до складу засновників входили також Анатолій Іващук та мешканці Сербії Радомір Савіч і Йово Мікановіч.

З моменту заснування «Вісника держзакупівель» у 2008 році було опубліковано дані про держпідряди фірми «Колор С.І.М.» на 176,27 млн грн. чверть з яких склади підряди «Київавтодору».