Центр народної творчості так реконструював будівлю в центрі Харкова, що вона перейшла в приватні руки
27.04.2015   //  

Суд заборонив експлуатацію будівлі літ. «В-4» площею 910 кв.м. за адресою м. Харків, вул. Пушкінська, 62, яке належить ТОВ «Еко-Стильстрой». Про це йдеться у рішенні Харківського апеляційного господарського суду від 8 квітня.

Раніше будівля була гаражем, мала площу 133,7 кв.м. і перебувала на балансі Харківського обласного центру народної творчості.

У 2008 році Центр народної творчості уклав договір з «Еко-Стильстрой» про реконструкцію будівлі, внаслідок чого її площа збільшилась до 910 м.кв.

Відповідно до умов договору, приміщення першого поверху площею 133,7 кв.м. і благоустроєна земельна ділянка навколо нього передаються Центру народної творчості. Всі додатково створені обсяги будівництва переходили у власність фірми «Еко-Стильстрой». Йдеться про приміщення 2,3,4 поверхів, а також мансарду.

Після завершення реконструкції Харківське БТІ зазначило, що нежитлові приміщення площею 910 кв.м. реконструйовані самовільно. Однак у 2009 році суд визнав право власності підрядника на частину будівлі площею 776,3 кв. м.

Оскільки Центр народної творчості не заплатив за реконструкцію 137 тис грн., то у 2010 році решта 133,7 кв.м. приміщення були виставлені на продаж і їх викупив Володимир Чеканов, який потім переписав їх на «Еко-Стильстрой», де він став одноосібним засновником.

Прокурор стверджував, що «Еко-Стильстрой» використовує це приміщення без введення його в експлуатацію у встановленому законодавством порядку. Приміщення не зареєстроване Державною архітектурно-будівельною інспекцією.

Суд першої інстанції у позові відмовив, вважаючи що вимоги прокурора порушать права власника на розпорядження будівлею. Однак апеляційний суд зазначив, що предметом спору є порушення «Еко-Стильстроєм», вимог законодавства при експлуатації самочинно збудованої будівлі, а не оскарження права власності на зазначену спірну будівлю.

Також суд вказав, що реконструкція проводилась без дозволу контролюючих органів Вулиця Пушкінська, де розташована будівля, належить до центральної історичної частини Харкова. На цих територіях забороняються роботи без дозволу управління охорони пам’яток історії, культури та історичного середовища і без погодження з Інститутом археології Національної академії наук України. Відповідно до рішення Харківської міськради перед початком робіт тут мають проводитись археологічні дослідження.

Відтак суд заборонив «Еко-Стильстрою» використовувати будівлю, в тому числі здавати в найм чи відчужувати, до введення її в експлуатацію.

«Еко-Стильстрой» у 2006 році заснували Костянтин Ампілогов, Ольга Панова і Андрій Янковський. У 2007 році до складу засновників увійшов Олег Ластович. У 2011 році «Еко-Стильстрой» записали на вихідця з м.Макіївки Донецької області Чеканова Володимира Геннадійовича. Особа з таким ПІБ відома як адвокат. Наразі «Еко-Стильстрой» переоформлений на Дмитра Старцева, який був директором фірми з 2010 року.

За адресою вул.Пушкінська 62 зареєстровані низка компаній, пов’язаних з колишніми засновниками «Еко-Стильстрою» – ТОВ «Консалтингова фірма «Дігніті», ТОВ «Віва Паркет», ТОВ «Гранічер», ТОВ «Центр міжнародного співробітництва».

В грудні 2010 року Харківський обласний центр народної творчості за рішенням міськради було припинено шляхом реорганізації. Тоді ж було припинено Харківський Український Культурний Центр «Юність і Обласну художню Галерею «Мистецтво Слобожанщини». Їх правонаступником став КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва», що має юридичну адресу – вул.Пушкінська,62.