«Енергоринок» позичив в держави мільярд для розрахунків з шахтарями, хоча цю суму винен йому Ахметов
22.04.2015   //   47 Переглядів

ДП «Енергоринок» 31 березня уклало угоди з АТ «Ощадбанк» на відкриття двох відновлювальних кредитних ліній на суму 1 млрд грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Кошти планують повернути протягом року. За користування кредитом заплатять 238 млн грн.

Гроші позичають, щоб розплатитися з енергогенеруючими компаніями для підтримання останніми 100-відсоткових розрахунків з вугільними підприємствами.

Водночас 1 млрд грн. винна ДП «Енергоринок» компанія Ріната Ахметова «ДніпроОблЕнерго».

Як повідомив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко, у лютому цього року Ахметов через суд добився розстрочення погашення цієї заборгованості на 1,5 роки.

«Мільярд, який Ахметов розстрочив на півтора роки, при ставці 2% на місяць, несе потенційні збитки для ДП «Енергоринок» в розмірі 250 мільйонів гривень. Звичайно, Ахметову краще, аби цей тягар брала на себе держава в особі ДП «Енергоринок» та «Ощадбанку», аніж пошуком мільярду був обтяжений особисто олігарх», – йдеться у заяві Лещенка.

Нардеп Лещенко звинуватив прем’єр-міністра Арсенія Яценюка у відстоюванні інтересів Ахметова в енергетиці, щоб утримати «олігархічний консенсус».

Нагадаємо, «Енергоринок» з початку 2015 року позичив у «Ощадбанку» вже 1,80 млрд грн. Обслуговування цих кредитів коштуватиме держпідприємству 413,25 млн грн.

У 2014 році «Енергоринок» брав кредити на 3,60 млрд грн., виплати по яким становили 689,50 млн грн.