Фірма партнера заступника Кличка заборгувала Києву 10 мільйонів за незбудовану висотку поряд з парламентом (фото)
24.03.2015   //   271 Переглядів

проект1Виконавча служба 19 лютого відкрила провадження щодо стягнення з ТОВ «Класик» 9,89 млн грн. боргу перед Головним управлінням економіки та інвестицій КМДА, а також наклала арешт на майно фірми в межах суми боргу. Про це йдеться у відповідній постанові, оприлюдненій на сайті КМДА.

Наказ про стягнення з фірми «Класик» вказаної суми було видано Київським госпсудом ще в травні 2011р.

Згідно з матеріалами судового рішення по цій справі, у 2008 р. фірма «Класик» повинна була виступити у ролі забудовника готельно-офісного комплексу з паркінгом та приміщеннями громадського призначення по вул. М. Грушевського, 30 (поряд з Домом офіцерів неподалік від будівель Верховної Ради). Замовником будівництва було ЗАТ «Мандарин Плаза» Вагіфа Алієва. Відповідно, Головне управління економіки та інвестицій КМДА уклало з цими двома компаніями договір пайової участі на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Однак за три роки фірма перерахувала тільки частину суми пайового внеску й станом на 2011 р. з урахуванням індексу інфляції була винна місту 9,11 млн грн. основного боргу та 0,78 млн грн. пені. Відтак заступник прокурора м. Києва звернувся до столичного госпсуду, який вирішив стягнути з фірми вказану суму. На апеляцію забудовник не подавав, однак з невідомої причини заяву до виконавчої служби про примусове виконання рішення, прийнятого ще 4 роки тому, було подано тільки 13 лютого 2015 р.

відкриття провадження арешт

Власниками фірми «Класик», у 2002-2005 р.р. була фірма «Голден Рейн» (США). У цей період Київрада спершу погодила фірмі оренду землі на Грушевського (до того була в користуванні Міноборони), а потім погодила її викуп.

Одразу після того, у вересні 2005 р. власниками стали Володимир Черниш та Андрій Бовтуненко, яким фірма належить і понині.

проект3 проект2

Андрій Бовтуненко відомий тим, що у 2010р. став одноосібним власником ТОВ «К.А.Н.», заснованого першим заступником голови КМДА Віталія Кличка Ігорем Ніконовим, спільно з партнерами Вагіфом Алієвим та Володимиром Крапівіним. Тоді Бовтуненко був оштрафований Антимонопольним комітетом за те, що переоформив на себе «К.А.Н.» без відповідного дозволу АМКУ. Власником фірми Бовтуненко був два роки, поки в 2012 р. її не переписали на шведську фірму «Ентерніті Інтерншнл». Також Бовтуненко мав міноритарну частку в ЗАТ «ТД «Мрія» сина Володимира Крапівіна Дмитра. Окрім того в 2010-2012 р.р. Бовтуненко разом ще з низкою осіб, пов’язаних із Ніконовим, Алієвим та Крапівіним, значився співвласником ТОВ «Вант», яким до того володів «К.А.Н.».

Стосовно самого об’єкту будівництва на Грушевського, то нагадаємо: там планувалося будувати багатофункціональний комплекс із 5-зірковим апарт-готелем на 234 номери, офісними приміщеннями, ресторанами, фітнес-центром і т.д. Девелопером цього проекту виступав «К.А.Н. Девелопмент» Ігоря Ніконова. Інформація про цей проект була розміщена на офіційному сайті фірми, однак наразі сторінка видалена (див. скріншот з архіву). Комплекс запроектували як 27-поверхову будівлю висотою 116 м, однак ділянка розташована в історичному центрі, де заборонено будувати висотні будинки вище 27 метрів (9-10 поверхів). Тож містобудівна рада проект у такому вигляді в 2010 р. не погодила. Разом з тим девелопер заявив, що зменшувати кількість поверхів не збирається й буде обґрунтовувати заплановану висотність. Проект відправили на доопрацювання.

проект на сайте кан