Освітян Вінниччини зобов’язали купувати терористичний антрацит окремо від українського вугілля
23.03.2015   //  

Антимонопольний комітет зобов’язав відділ освіти Тростянецької районної державної адміністрації Вінницької області внести зміни до тендерної документації по закупівлі вугілля. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Рішення прийняте за скаргою ПП «Востоксервіс» за скаргою по закупівлі, оголошеній 15 січня цього року. Освітяни замовили вугілля антрацитової та газової груп AM (13-25), ДГР (0-200), ДГ (13-100), ДГ (13-50) без поділу на лоти.

Оскаржувалась зокрема вимога постачання вугілля AM (13-25). Фірма «Востоксервіс» стверджувала про труднощі з постачанням антрацитового вугілля, оскільки його родовища знаходяться у Донецькій та Луганській областях, де проводиться Антитерористична операція.

За інформацією скаржника, на території, що контролюється урядом України, немає вугледобувних та вуглепереробних підприємств, які виробляють/збагачують вугілля марки А. Вугілля антрацит, яке продається на території України має своє походження із зони АТО. Зазначене, як повідомляє «Востоксервіс», підтверджується листом ДП «Вугілля України» від 28.01.2015. Відтак фірма просить зобов’язати замовника замінити вугілля антрацит на вугілля газове (марка Г) або довгополуменеве-газове (марка ДГ), яке є еквівалентом вугілля марки А та яке видобувається/переробляється на території України, і є значно дешевшим за антрацит.

Зі свого боку відділ освіти Тростянецької РДА повідомив, що при оголошенні тендеру врахував заявки від шкіл району, зокрема і те, що в деяких школах для опалення встановлені котли, в яких має використовуватись лише вугілля антрацитової групи, а не з газової. Водночас замовник зазначив, що врахував складність ситуації в країні і зменшив замовлення антрацитового вугілля, замінивши його на газове, де це було можливо.

На запит АМКУ Міністерство енергетики та вугільної промисловості листом від 24.02.2015 повідомило, що на території Донецької і Луганської областей, які контролюються українською владою вугілля марок AM (13-25), АС (6-13), АКО (25-100) взагалі не виробляється. Вугілля марки ДГ (0-100) виробляється на території, яка контролюються українською владою. Також міністерство вказало, що не має інформації щодо постачання на територію України вугілля антрацитових марок вугледобувними підприємствами недержавної форми власності.

Відтак АМКУ визнав умови тендеру в частині закупівлі вугілля різних марок одним лотом дискримінаційними і зобов’язав внести зміни.

Нагадаємо, що наразі Україна імпортує антрацитової марки з Південно-Африканської республіки та Росії.