«Фірташівці» знову хочуть землю під житлово-офісний центр на Лук’янівці
17.03.2015   //   411 Переглядів

місто-буд-інвест земкомТОВ «Місто-Буд-Інвест» хоче поновити договір оренди земельної ділянки на вулиці Річній,4 у Києві для будівництва житлово-офісного комплексу з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями. Відповідне питання було винесене на розгляд земельної комісії на 17 березня, яка погодила проект рішення та відправида його на голосування на сесії міськради.

Йдеться про ділянку площею 0,43 га на перехресті Річної та Дмитрівської, це між Лук’янівкою та «Охматдитом» (кадастровий номер 8000000000:88:1330006).

У грудні 2008 р. цю землю отримало Головне управління культури і мистецтв КМДА – для будівництва офісного комплексу з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями. Спочатку ділянку передали управлінню в оренду на 5 років, потім у липні 2009 р. переоформили на постійне користування.

Однак в травні 2010 р. Київрада погодила управлінню відступ своєї частки у спільній діяльності з «Місто-Буд-Інвест» за договором від 2007 р. шляхом її продажу фірмі. При цьому землю вилучили з користування управління й передали фірмі в оренду на 5 років, не змінюючи призначення забудови.

Тепер компанія хоче поновити договір оренди ще на 5 років, а офісний центр замінити на житлово-офісний.

Власниками фірми «Місто-Буд-Інвест» з жовтня 2008 р. є кіпрська компанія «Ламса Холдінгс Лімітед» (67%) та українське ТОВ «Агенція інвестиційного менеджменту» (33%).

Власником «Агенції інвестиційного менеджменту» від самого заснування у 2004 р. є британська компанія «Альбермарл Трейдінг Лімітед» («Albermarle Trading Limited»). Вона у свою чергу належить віргінському оффшору «Веделл Венчерз Інк» (Wadell Ventures Inc). Українську фірму очолює Валентин Цецюрський.

У 2009-2011 р.р. «Агенція» була співвласником ТОВ «Білогірські Вапняки». Цією фірмою вона володіла спільно з «Кримським содовим заводом» Дмитра Фірташа, пізніше одноосібним власником лишився завод.

Замдиректора «Агенції» Юрій Пушенко у 2013 році був відомий як заступник голови правління з комерційної діяльності та обслуговування клієнтів ПАТ «Київоблгаз» Фірташа.

У 2005-2006 р.р. «Агенцію» очолював Олександр Притика. До того, як стати директором цієї фірми, Притика очолював ДАК «Українські Поліметали». За його керівництва в оренду «Кримському Титану» Фірташа були передані майнові комплекси Іршанського та Вільногірського ГЗК.

Окрім того, з 2010 р. Олександр Притика також очолює ТОВ «Регіональна газова компанія», також пов’язкане з Фірташем. Компанія зареєстрована на дві кіпрські фірми – «Езме Істеблішмент Лімітед» й «Халді Трейдінг Лімітед» і має прописку на 29-му поверсі бізнес-центру «Парус» Фірташа на Мечникова, 2а. Там же розташовані структури Group DF і офіси контрольованих ним облгазів. Саму «Регіональну газову компанію» було створено для управління підконтрольними Фірташу міськ- та облгазами.

На тендері «Прикарпаттрансгаз» кілька місяців тому «Агенція» вказала контактний номер (044) 585-74-32. Водночас, за даними ЄДРПОУ, цей номер офіційно зареєстрований за ТОВ «АРК Медіа», що належить Сергію Олександровичу Притиці.

Згідно з даними кіпрського реєстру, власниками «Lamsa Holdings Limited» є дві компанії – «Heico Ventures Limited» та «Suzel Enterprises Limited», обидві пов’язані з менеджером Дмитра Фірташа, колишнім керівником державного «Укртрансгазу» Сергієм Вінокуровим.

Обидві вказані компанії були засновниками  кіпрської Afidreko Holdings Limited, а та в свою чергу – АТЗТ «Укрреставрація», яка зі скандалом стала орендарем Гостинного двору в Києві.

Окрім того «Heico» і «Suzel» є власниками кіпрської Maximalema Limited. Після того, як Maximalema отримала 24,5% акцій ПрАТ КП «Укренергомонтаж», українська фірма почала вигравати державні тендери в сфері енергетики, отримавши з початку 2011 року підряди на 3,77 млрд грн. Іншими акціонерами є фізичні особи, які представляють структури Юрія Бойко (24,5%) та Дмитра Фірташа (49%).

Також обидві фірми через дочірню «Misen Energy» причетні до історії з угодами про спільну діяльність з «Укргазвидобуванням», а також до родини колишніх очільників «Нафтогазу» Кацуб та Сергія Курченко.