Депутат Баленко просуває надання земельної ділянки в центрі Києва для своєї рідної фірми
16.03.2015   //   243 Переглядів

картаКиївська міська рада планує поновити ТОВ «ПБК Буд-Бізнес» договір оренди земельної ділянки на перетині вулиць Горького і Тельмана для будівництва торгово-побутового комплексу. Відповідний проект рішення оприлюднено на сайті КМДА.

Йдеться про ділянку площею 0,0795 га (кадастровий 8000000000:79:041:0012). Вперше фірма отримала її в оренду у березні 2008 р., однак будівництво там так і не почали. Згідно з рішенням КМР, ділянку тоді надавали на 5 років, тобто термін угоди сплив два роки тому. Цього разу фірма просить поновити угоду ще на 5 років.

Фірму «ПБК Буд-Бізнес» заснували у 2003 р., основним власником був Ігор Баленко, з 2002 р. депутат Київради, зараз входить до фракції «УДАР-Солідарність». У 2007 р. одноосібним власником компанії став Віталій Ткаченко, який 10 років був членом наглядової ради ЗАТ «Фуршет» Баленка, покинув компанію в липні 2013 р. Власником «Буд-Бізнес» Ткаченко лишався до кінця 2011 р., потім фірму переоформили на кіпрську компанію «Піар Юкрейніанрісерч Енд Дівелопмент Ліметед», яка лишається власником і по сьогодні.

При розгляді на земельній комісії проект поновлення оренди «Буд-Бізнес» було відправлено на робочу групу, оскільки ділянка межує зі стіною будинку й не було зрозуміло, що саме фірма збирається там будувати.

11 березня питання було розглянуте на робочій групі. Представляв проект сам Ігор Баленко, за його словами, на вказаній ділянці хочуть збудувати двоповерхове приміщення, на першому поверсі котрого буде заклад громадського харчування, а на другому – надаватимуть побутові послуги на кшталт хімчистки. Окрім того, за словами Баленка, інвестор будівництва готовий ділянку викупити.

Нагадаємо, зараз у суді розглядається питання за фактом можливого вчинення корупційного адміністративного правопорушення (ч. 1 ст. 172-7 КУпАП) заступником Віталя Кличка в КМДА – Павлом Рябікіним.

Прокуратура вважає конфліктом інтересів те, що Рябікін як замголови КМДА підписав подання проекту рішення Київради про передачу йому особисто земельної ділянки для реконструкції нежитлової будівлі під житлово-офісну у пров. Бехтеревському, 6а. Заяву на передачу йому ділянки Рябікін подав після його призначення заступником Кличка – у листопаді 2014 року.

У суді Рябікін заявив, що не вважає свої дії конфліктом інтересів і корупцією. Також він сказав, що не знав про те, що згідно з законом «Про засади запобігання і протидії корупції» він, як посадова особа, має вживати заходи щодо недопущення конфлікту інтересів і невідкладно у письмовій формі повідомити керівника про наявність конфлікту інтересів.

Рябікін повідомив, що має на тій ділянці майно, але саму ділянку раніше не оформлював через певні корупційні вимоги попередньої влади і хотів оформити зараз.

«Сказав, що якби б оформив ділянку в оренду раніше, то міг би заплатити на 2 млн грн більше за користування не», – написала депутатка Київради від Демальянсу Галина Янченко, яка була присутня на судовому засіданні.

Продовження суду відбудеться 3 квітня о 9.00.