Харківські атомники отримають 14 мільйонів за супровід американського ядерного палива
13.03.2015   //   21 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 5 березня уклав угоду з Науково-технічний комплексом «Ядерний паливний цикл» ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут» на науково-технічні послуги вартістю 14,45 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Йдеться про науково-технічне супроводження впровадження та експлуатації тепловиділяючих збірок (ТВЗ) компанії «Вестингауз» на енергоблоках АЕС України.

Використовувати ядерне поливо «Вестінгауз» почали в рамках міжнародного проекту кваліфікації ядерного палива для України та в рамках міжурядової угоди зі США. Для проектування і ліцензування цього палива для українських АЕС співробітники інституту пройшли спеціальне навчання, отримали ліцензію та розрахунковий код, і з 2006 р. обслуговують Запорізьку та Южно-Українську АЕС.

Термін дії старих договорів спливає цього року, відтак Харківські атомники, будучи єдиними, хто може надавати такі послуги, отримали підряд без відкритих торгів – договори поновлюють до кінця 2020 р.

Довідково:

Тепловиділяюча збірка (ТВС) – машинобудівний виріб, який містить ядерні матеріали й призначений для отримання теплової енергії в атомному реакторі за рахунок здійснення контрольованої ядерної реакції. Зазвичай ТВС виглядає як чотиригранний або шестигранний пучок ТВЕЛів (елемент реактора, в який поміщають ядерне паливо), виготовлений з нержавіючої сталі або сплаву цирконія. ТВЕЛи збирають в ТВС для простоти обрахунків та переміщення ядерного палива в реакторі. Зазвичай в один ТВС збирають 150-350 ТВЕЛів, а в активну зону реактора переміщують 200-450 ТВС.