Залізниця Кривопішина за власні 2 мільйони збудувала тенісні корти для дочки донецького екс-міністра
06.03.2015   //   228 Переглядів

Будівельники Південно-Західної залізниці безкоштовно збудували тенісні корти для дочки міністра інфраструктури Володимира Козака поряд з так званим «мостом Кирпи» на правому березі Дніпра у Києві. Про йдеться у сюжеті телепрограми «Наші Гроші».

Під час будівництва Дарницького залізнично-автомобільного мосту компанія «Вєнтуре інвест» отримала приміщення під автомобільною розв’язкою (Набережно-Печерська дорога 12а). Засновником цієї фірми є компанія «В.О.А», власниця – Анастасія Жалковська, дочка Володимира Козака.

ten1 корт карта

У цьому приміщенні знаходиться комплекс тенісних кортів, а компанія «Вєнтуре інвест» подала клопотання до Київради щодо оренди на 20 років понад півгектара землі під цими кортами.

Виконувати роботи Південно-Західну залізницю найняла одеська компанія «Стройінвест 2007». Після виконання робіт фірма зникла, не провівши розрахунки.

«Це договор був попросту фіктивний», – каже керівник управління залізниці, що будувало ці корти Олександр Миколюк.

«В 2013 році дані роботи в нас закінчилися як незавершене будівництво, а вже в 2014 році було прийнято рішення всю цю суму, яка була витрачена на ці роботи, взяти на збитки Південно-Західної залізниці», – додав будівельник.

Сума, взята залізницею на збитки, становить близько 2 мільйонів гривень.

Від «Наших Грошей»

Козак, Кривопішин і Азаров

Козак, Кривопішин і Азаров

Будівництво кортів велось у період, коли Володимир Козак очолював Міністерство інфраструктури. До того він очолював «Укрзалізницю», ще раніше працював директором корпорації «Міжрегіональний промисловий союз» і фірмі «Лемтранс», яку тоді контролювали структури Віктора Януковича, Антона Пригодського і Ріната Ахметова. У 1990-х роках Козак працював на Донецькій залізниці.

Південно-Західну залізницю тоді очолював Олексій Кривопішин, якого уряд лише цими днями відсторонив від виконання обовязків.

ТОВ «Стройінвест 2007» у 2011-2012 роках також виграла державні тендери на 372,92 млн грн. на утеплення шкіл за гроші Кіотського протоколу та постачання товарів для «Донецької залізниці». Окрім цього фірма підігрувала компаніям «Інтех компані» і «Ліапроф», пов’язаним з оточенням Януковича, у тендерах на загальну суму понад 335 млн гривень щодо будівництва комплексу технічної пасажирської станції Київського залізничного вузла в районі станції Дарниця. Щодо цього будівництва прокуратура Києва у березні 2014 року порушувала кримінальне провадження, однак про його результати невідомо.