Cтолична лікарня 5 років готувала приміщення для ангіографа за 11 мільйонів, а він за цей час зламався
06.02.2015   //   140 Переглядів

Суд відмовився задовольнити позов Олександрійської клінічної лікарні м. Києва, яка вимагає від ТОВ «Укрмед» замінити діагностичну рентгенівську кардіоваскулярну систему «Allura Xper FD10», що необхідна при проведенні обстеження і лікування серця. Про це свідчить рішення Господарського суду міста Києва від 27 січня.

У 2008 році Департамент охорони здоров’я КМДА купив у ТОВ «Укрмед» ангіограф виробництва компанії Philips Medical Systems (Нідерланди) вартістю 11,99 млн грн. для Олександрійської клінічної лікарні.

Вказане обладнання не може бути змонтовано у приміщеннях, які не відповідають вимогам, встановленим виробником. Тому Департамент охорони здоров’я і лікарня взялися підготувати приміщення, однак тривало це понад 5 років. Лише у січні 2014 року фірмі повідомили про готовність приміщення до монтажу обладнання.

Та у квітні лікарі виявили, що апарат несправний – відсутня можливість проведення графії та скопії. Лікарня звернулася до ТОВ «Пі Ейч-Сервс» встановити причину поломки. Після перевірки «Пі Ейч-Сервс» повідомила, що рентгенівська трубка вийшла з ладу і потребує заміни.

Договором було передбачено, що гарантійний строк на ангіограф складає 12 місяців з моменту введення його в експлуатацію. Відтак, цей гарантійний строк ще діє.

Та суд відмовив лікарні у задоволенні її позову про примус ТОВ «Укрмед» замінити рентгенівську трубку, оскільки таку вимогу мав пред’явити покупець за договором, тобто Департамент охорони здоров’я КМДА.

Зауважимо, що ТОВ «Укрмед» теж звернулося до суду. Фірма хоче змінити умови договору в частині гарантійного строку, а саме встановити, що гарантійний строк становив 24 місяці з дати поставки.

Суд першої інстанції фірмі відмовив. Було встановлено, що ТОВ «Укрмед» поставило апарат у 2008 році. Оскільки приміщення ще не було готове, фірма безоплатно погодилася зберігати обладнання в себе. Фактично це тривало понад 5 років. Весь цей час апарат не вмикався. А строк гарантії на такий тип обладнання, в тому числі рентгенівську трубку, – не більше 15 місяців. Суд відмовив фірмі лише через те, що вона попросила встановити гарантійний строк у 24 місяці, тоді як він не може перевищувати 15 місяців.

Засновниками київського ТОВ «Укрмед» є Сергій Попов, Анатолій Кривошия, Сергій Бондаренко, Володимир Курило і Ольга Козловська.