Атомники розіграли 5 мільйонів у гнізді бізнес-партнерів
01.02.2015   //   114 Переглядів

ВП «Южно-Українська АЕС» 23 січня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «НМВП «ЕПМ» на реконструкцію кабельного господарства на енергоблоці №2 за 4,91 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Роботи мають виконати до кінця 2016 р.

На участь у тендері подавалися чотири компанії, одна була відхилена за неправильно оформлене забезпечення пропозиції. Таким чином конкурентами лишилися три фірми: «НМВП «ЕПМ», ТОВ «ЕнергоПромБуд» і ПАТ «Юженергобуд».

Повна назва фірми «НМВП «ЕПМ» – «Налагоджувально-монтажне виробниче підприємство «Електропівденмонтаж». Фірма була створена у вересні 2013 р., власниками є низка фізосіб, найбільші частки контролюють Сергій Ващенко та Володимир Горбик, він же директор.

У Ващенка з Горбиком є ще одна фірма з аналогічною назвою – «Налагоджувально-монтажне підприємство «Електропівденмонтаж» (без слова «виробниче»). Їхнім партнером по цій фірмі є литовське ТОВ «Енергоком».

Цей же «Енергоком» є співвласником першого конкурента – «Юженергобуду», литовці мають частку в компанії ТОВ «А-Трейд», якій належить 14% акцій «Юженергобуду». Найбільший же окремий пакет акцій у розмірі 48% належить заснованому рік тому ТОВ «Бранден», яким, у свою чергу, володіють 75-річний Матвій Ясеницький та 64-річна Анастасія Ясеницька. Син Матвія Ясеницького – Іван Ясеницький очолює «Юженергобуд» у якості гендиректора. Іван Ясеницький також відомий як співвласник «Южно-Бугського кар’єру» (галька, гравій, щебінь).

Щодо другого конкурента, «ЕнергоПромБуд», то фірма записана на Людмилу Загороднюк та Аллу Трянову. Алла Трянова також є директором вже згаданого вище «Южно-Бугського кар’єру» Ясеницького. Людмила Загороднюк є співвласницею фірми зі схожою до назвою – ТОВ «Управління виробничо-технічної комплектації Юженергобуд».

«Юженергобуд» і «Енергопромбуд» на початку вересня були єдиними конкурентами на тендері цієї ж ЮУАЕС по реконструкції на Ташлицькій ГАЕС за 6 млн грн., ще 8 млн грн. у того ж замовника фірми розіграли в жовтні.