Землі «Південмашу» оброблятиме колишня фірма дітей Астіона, якого підозрювали по справі Гонгадзе
18.12.2014   //   105 Переглядів

ДП «ВО «Південний машинобудівний завод ім.О.М.Макарова» 15 грудня уклало угоду з ТОВ «Маяк» на обробку земель на 5,51 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Послуги мають надавати до кінця 2015 року.

Замовлено обробку земель в обсязі повного сільськогосподарського циклу по культурах:

  • соняшник – 811,25 га, за ціною 3200 грн/га;
  • ярий ячмінь 193,19 га, 3050 грн/га;
  • озимий ячмінь – 100 га, за ціною 3350 грн/га;
  • озима пшениця – 594,84 га, за ціною 3350 грн/га.

Фірма «Маяк» зареєстрована в селі Кравцівка Дніпропетровської області. Власниками значаться Віктор Білов і Володимир Феник.

До початку 2013 року до складу засновників також входили Василь, Євген і Ольга Астіони. У свою чергу Василь та Євген Астіони є синами Миколи Астіона, екс-начальника податкової міліції у Сумській області, екс-начальника столичного Управління у боротьбі з організованою злочинністю МВС України. Астіон-страший був одним із фігурантів «справи Гонгадзе» – під час зникнення журналіста він очолював київський УБОЗ. На адресу Астіона звучали обвинувачення у причетності до зникнення Гонгадзе, утім сам він їх спростовував.

Фірма Василя Астіона «АТ Реалті» відома також будівництвом ЖК «Імператор» в Криму поряд із Лівадійським палацом, за 400 м від моря (на фото). Засновниками «АТ Реалті» в кінці 2009-2012 рр. було ТОВ «АТ Буд» і «ЗНВКІФ «Капітал-Фінанс», зареєстроване на «АТ Буд».

жк імператор-1 жк імператор-2

Засновниками «АТ Буд» були Василь Астіон, Сергій Пуд, депутат Сумської облради, який раніше належав до Партії регіонів, а також екс-губернатор Сумської області (2010-2013 рр.) Юрій Чмирь, який під час Майдану був призначений заступником голови Адміністрації президента. Також засновником «АТ Буд» було ТОВ «ІДК «Каскад», підконтрольне нардепу від Партії регіонів Віталію Хомутинніку, який сьогодні входить до групи «Економічний розвиток».

Відомо, що будівництвом ЖК «Імператор» займалась «ІДК «Каскад» Хомутинніка, яка і ввела будинок в експлуатацію у квітні 2011 року, а потім продавала там квартири. У 2012 році законність будівництва перевіряла Ялтинська прокуратура, про її результати нічого не відомо.