Верховний Суд, який не хоче люструватися, затіває люкс-ремонт – лише проект коштуватиме 2 мільйони
18.11.2014   //  

VSU_OrlykaВерховний Суд України 12 листопада за результатами тендеру уклав угоду з ПАТ «Гіпроцивільпромбуд» на розробку проектної документації для капремонту і реставрації адміністративного будинку по вул. Пилипа Орлика, 4 за 2,34 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця наступного року мають розробити проект ремонту, в який закладають такий перелік робіт: відновлення мереж, реставрація фасаду й інтер’єрів, зовнішнє освітлення й підсвітка фасаду, підігрів даху і ділянки перед центральним входом в приміщення, обладнання приміщення зв’язком, також встановлення обладнання двох залів судових засідань, зокрема систем звукофіксації та цифрового відеозапису, а також обладнання для проведення відео конференцій.

Загальна площа будівлі – 2 317 м2, вона розрахована на 150 працівників та 25 відвідувачів. У скільки обійдуться і як довго триватимуть самі ремонтно-реконструкційні роботи – поки невідомо.

Фірма «Гіпроцивільпромбуд» на третину належить ТОВ «Гіпро-2», власниками котрого є голова правління компанії Павло Антонюк, Олексій Булаш, Людмила Симонова та саме ПАТ «Гіпроцивільпромбуд». Окрім того Антонюк також контролює ще 13% напряму. Вигравати тендери компанія «Гіпроцивільпромбуд» почала у 2010 р., за цей час отримала замовлень на 9,14 млн грн.

Окрім «Гіпроцивільпромбуду» на участь у торгах подавалися ще три підприємства, найдешевшою була пропозиція рроектного інституту СБУ, однак її відхилили за неповний пакет документів, розрахунок кошторисів за старими недійсними ДБН-ами, а також невідповідність по строках виконання замовлення.

Нагадаємо, 17 листопада Верховний суд на пленумі прийняв рішення звернутися до КСУ щодо конституційності окремих положень закону «Про очищення влади». Співавтор закону Леонід Ємець заявив, що це тому, що судді самі не хочуть потрапити під люстрацію.

«Суддям дали можливість самоочиститися через закон про «Відновлення довіри до судової влади. Вони самостійно і демократично обрали тих же керівників у 90 відсотках випадків. Тоді через закон «Про очищення влади» (люстрацію) їх змусили пройти перевірку на майно і участь в рішеннях проти Майдану і громадянських свобод. На це Верховний суд сьогодні прийняв рішення звернутися до Конституційного суду щоб визнати люстрацію неконституційною … Судді категорично відмовляються чути українське суспільство», – вважає Ємець.