Танковий завод купив у Ахметова спецсталі на 182 мільйони
07.11.2014   //   22 Переглядів

ДП «Завод імені В.О. Малишева» (Харків) 31 жовтня уклало угоду з ТОВ «Метінвест-Україна» на закупівлю прокату на суму 181,91 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця червня наступного року «Метінвест» Рината Ахметова постачатиме заводу прокат плаский зі сталі, без подальшого обробляння, крім гарячого прокатування (листи спеціального призначення), загалом на 4 000 т. Тобто одна тонна сталі обійдеться по 45,48 тис грн.

Замовлення компанія Ахметова отримала без відкритих торгів, за переговорною процедурою, з посиланням на відсутність конкуренції.

Як зазначено в обґрунтуванні, для виготовлення продукції заводу необхідні листи спеціального призначення із сталі марок «71» та «92». Розробником даних марок сталі та підприємством, що здійснює технологічний супровід їх виготовлення, є ДП Український державний науково-дослідний інститут конструкційних матеріалів «Прометей». Згідно з листом НДІ, постачання необхідного розмірного сортаменту може здійснювати лише ТОВ «Метінвест-Україна».

Нагадаємо, раніше Рінат Ахметов заявив, що він не збирається напряму витрачати гроші на підтримку українських військ.

«Моя помощь армии – это то, что я плачу налоги. А уже пусть государство определяет, куда и на что эти налоги должны пойти. Батальоны я точно не буду создавать… АТО – не цель, но средство. Цель – мир над головой. И я сторонник того, чтобы все мы пришли к миру за столом переговоров», – заявив Ахметов.