Фонд соцстраху хоче з фірми 4 мільйони за те, що вона не встановила комп’ютерні програми в лікарнях без комп’ютерів
25.10.2014   //   145 Переглядів

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вимагає з ТОВ «МедіаСофт» 2,88 млн грн. авансу і 1,36 млн грн. штрафу та пені за порушення умов договору. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 15 жовтня.

У грудні 2012 року виконавча дирекція Фонду і «МедіаСофт» уклали договір, за яким фірма мала ввести в дослідну експлуатацію Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності (2-й етап). Ціна договору – 9,59 млн грн. (з ПДВ).

Фірма мала надати послуги 2831 закладу охорони здоров’я у 8 областях. Оплата проводилася у формі: 30% авансу, решта – після підписання актів виконаних робіт.

17 грудня 2012 року Фонд перерахував фірмі 2,88 млн грн. авансу за послуги, які мали були надані до 31 березня 2013 року.

«МедіаСофт» направив Фонду акти виконаних робіт 13 березня і 27 травня на суму 4,79 млн грн. лише по 1413 закладах. Водночас фірма просила Фонд продовжити термін дії договору, оскільки в частині лікувальних закладів відсутня комп’ютерна техніка, що унеможливлює виконання умов договору. Крім того, внаслідок реформування галузі охорони здоров’я, кількість та структура закладів змінюється. Однак, Фонд залишив цей запит без задоволення.

У подальшому Фонд звернувся до суду, оскільки вважав, що ТОВ «МедіаСофт» порушило договірні зобов’язання. Зокрема, один з актів фірма подала вже після закінчення строку дії договору. Крім того, обидва акти виконаних робіт містять ряд недоліків. Фонд просив суд стягнути з фірми 2,88 млн грн. попередньої оплати, а також 1,36 млн грн. штрафу та пені.

Суди перших двох інстанцій у задоволенні позову Фонду відмовили. Вони дійшли висновку, що фірма виконала послуги частково, чим порушила договірні умови в частині обсягів, але таке порушення відбулось не з її вини.

Однак, Вищий госпсуд ці рішення скасував.

ВГСУ вирішив, що попередні суди не надали належної оцінки пунктам договору, згідно з якими ТОВ «МедіаСофт» після чергового етапу робіт повинне було надавати Фонду акти приймання-передачі послуг.

При новому розгляді судам необхідно надати оцінку всім умовам договору в сукупності та встановити, окрім іншого, чи виконаний договір належним чином.

Засновниками ТОВ «МедіаСофт» є Віталій Андреїв і Оксана Фіцак.