Росія ввела санкції сама проти себе, щоб підвищити агресію росіян – російський фінансист
08.08.2014   //   20 Переглядів

Введений президентом Росії Володимиром Путіним річна заборона на імпорт їжі з Євросоюзу, США та інших країн, які проголосили санкції щодо Росії за збройний напад на Україну, розрахований на ріст агресії і патріотизму у росіян, вважає співголова наглядової ради ІК «Третій Рим» Андрій Мовчан (Росія).

На думку фінансиста, максимальні втрати великих компаній ЄС та США складуть 2-3% «при сезонних коливаннях цін в 20%, міжрічних – до 25%, річному зміні продажів – 10-15%. Помітять? Навряд чи».

При цьому експортери США та ЄС можуть спрямувати заборонену продукцію в Росію через  Білорусь і Казахстан або треті країни.

«Але перевезення, переклеювання, контрабанда грошей коштує. От і будуть у нас ті ж продукти, але тільки дорожче. Отже, вони – продали стільки ж, ми – купили те ж саме, але дорожче. Це успіх», – вважає Мовчан.

В свою чергу неминучий ріст цін на російські продукти.

«Попит на вітчизняне м’ясо виросте на 20-35%, і не треба думати, що провінція, де австралійського м’яса і не було, не постраждає: Москва і Пітер прийдуть і перетягнуть поставки на себе. А до чого це призведе? До зростання цін на вітчизняне м’ясо; судячи з еластичності цього ринку, відсотків на 50-70 (це головний побічний результат). Вийшло, що санкції не працюють проти ворога, зате працюють проти існуючого російського ринку! Я, може, не проти постраждати в боротьбі з ворогом, але якщо ворогові ні холодно ні гаряче …», – відзначає фінансист.

Також Мовчан вважає, що мораторій на імпорт не допоможе розвинути власне сільське господарство.

«Припустимо, вітчизняний виробник прийняв виклик, вклав гроші і почав робити істотно більше продуктів харчування (гірше і дорожче, але все ж). А скажіть мені, санкції – це назавжди? А коли ми переможемо Захід і він, кидаючи печеньки, жовто-блакитні свастики і райдужні прапори з шестикінечними зірками, втече, підібгавши хвіст, – ви санкції скасовувати будете? А тепер уявіть собі: вітчизняний виробник набудував нових потужностей, щоб виробляти ще більше, дорожче і ще гірше (краще і дешевше він міг і раніше, але не став), а ви – санкції скасували! І на ринок знову пішли більш хороші і дешеві продукти з переможеного Заходу! Скажіть, де ви знайдете ідіота-виробника, який при такій перспективі вкладе в нові потужності хоч рубль? Тільки хіба – державний. Щоб потім його ВЕБ в свій портфель купив банкрутом на гроші, зайняті на Заході (санкції ж вже скасували) або, простіше, – взяті з пенсійних накопичень», – прогнозує фінансист.

Вводячи заборону на імпорт, російська влада розраховує на зростання агресії власного населення, упевнений експерт.

«Наша влада, мабуть, вирішила, що санкції-лайт, які вводить Захід проти Росії, не викликають у російської людини достатньою злоби і бажання битися. Самозаборона на імпорт їжі, відмова від оливкової олії, середземноморської риби, подорожчання і дефіцит м’яса і птиці повинні для народу Росії грати роль соломинки, що збуджує агресію і патріотизм. І, судячи з реакції, виходить», – зазначає Андрій Мовчан.