Запорізька АЕС купила систему за $5 мільйонів у фірми росіянина, зареєстрованої у італійському селі (виправлено)
03.08.2014   //   356 Переглядів
В одному з цих будиночків у Сан-Квіріко зареєстрована фірма росіянина, що має поставити в Україну обладнання на $5,5 мільйонів.

В одному з цих будиночків у Сан-Квіріко зареєстрована фірма росіянина, що має поставити в Україну обладнання на $5,5 мільйонів.

(виправлено у частині про заявку «UNITEK Energy AG»)

ВП «Запорізька АЕС» за результатами тендеру 10 липня уклала угоду з італійською компанією «Diakont S.R.L.» на закупівлю системи управління машини перевантажувальної вартістю $5,48 млн (близько 64,27 млн. грн.) Про це повідомляють «Наші Гроші. Запоріжжя» з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Компанія має протягом липня-грудня встановити одну систему СУМП-1000 і механічні вузли машини перевантажувальної, одну телевізійну систему СТС-ПМ-1000 та телевізійну штангу. Згідно техзавдання, системи мають бути виробництва російського ЗАТ «Діаконт», або ж еквіваленту.

Згідно італійського реєстру, «Diakont S.R.L.» належить Михайлу Федосовському. Він же є генеральним директором російського ЗАТ «Діаконт».

Фірма «Diakont S.R.L.» зареєстрована у невеликому італійському містечку Сан-Квіріко-ін-Колліна по вул. Роміта, 222.

На тендер також подавали заявки київське ТОВ “Прогрес-XXI”, ISV Steuerungssysteme GmbH (Германія), консорціум «Ядерні технології» (Київ) та «UNITEK Energy AG» (Швейцарія).

Дорожча заявка «Ядерних технологій» відразу була відхилена через ненадання забезпечення пропозиції.

Заявка швейцарської фірми коштувала 2,80 млн євро (44,72 млн грн.). Її було відхилено через невідповідність технічним умовам.

Після опублікування цієї інформації прес-центр «Енергоатому» вказав, що заявка «UNITEK Energy AG» також була відхилена через невідповідність технічним вимогам – відсутній «чехол кластера для выполнения работ на ТВС-А с патрубками для термоконтроля»; обладнання перегрузмашини розраховане на землетрус 7 балів за шкалою MSK – 64, що не відповідає п.5.5 Технічних вимог (8 балів) тощо.

Спочатку у новині «НГ» було вказано, що швейцарська заявка, яка була найдешевшою на тендері, не була відхилена, відтак «перевагу було віддано дорожчій у півтора рази заявці італо-російської фірми, хоча єдиним критерієм оцінки була ціна».

З огляду на додатковий протокол відхилення пропозицій, який було опубліковано у «ВДЗ» за підписом в.о. голови тендерного комітету ЗАЕС Ф.М. Красногорова, причина перемоги «Diakont S.R.L.» стає цілком очевидною – її заявка виявилась найдешевшою з допущених до участі в тендері.

«Наші Гроші» приносять вибачення усім зацікавленим сторонам.