Пояснюючи закупівлю російських КамАЗів, Аваков засвітив невідому угоду з екс-бютівцем на третину мільярда
03.08.2014   //   50 Переглядів

spartan-kuguar-ukr-VМіністр внутрішніх справ Арсен Авакова пояснив закупівлю Нацгвардією російських і білоруських вантажівок КамАЗ та МАЗ тим, що в Україні наразі немає іншої доступної техніки. Також на свій сторінці у фейсбук він повідомив, що український виробник «КрАЗ» вже має замовлення на військову автотехніку на суму 361 млн грн. і може отримати ще 95 млн грн., однак не справляється з графіком поставок.

«Все що було підходящого в наявності, за фактом у КрАЗ, Заводу Малишева, КТРЗ, Богдана, Еталону – вибачте за сленг – вигребли зі складів дочиста. Далі потрібно було чекати виготовлення. Замовили. Але час не чекає! Доукомплектувати зі складів українських дистриб’юторів Мазай і КамАЗа. І зараз скомплектована перша бригада вже проходить бойове злагодження і готується виступати в район бойових дій… Не вважаю, що потрібно було сидіти і чекати три місяці доукомплектування нашими вітчизняними постачальниками. Перекрилися – і нормально», – повідомив Аваков.

Разом з тим очільник МВС повідомив про наявність двох контрактів з українським виробником – Кременчуцьким автозаводом, який належить позафракційному депутату Костянтину Жеваго. Він з 2006 по 2013 роки входив до парламентської фракції БЮТ/Батьківщини, яку до призначення міністром також представляв Арсен Аваков.

«Обсяг нашого на сьогодні замовлення на український КрАЗ – два контракти – на 60 і 310 автомобілів. Всього 370 машин на суму близько 361 млн грн. – тягачі, броньовані і бортові, кунги, спецмашини, платформи, причепи, рем майстерні. Броньовані машини спецназу “когуар” – 20 штук (10 поставлено + 10 в дорозі), шикарний “Спартан” – 21 машина», – розповів Аваков.

Міністр відмітив, що терміни постачання обумовлені з 1 липня поточного року.

«КрАЗ працює і видає машини хорошого рівня – ми задоволені. От зі швидкістю поставки є проблеми. Не звикли ще до таких масових замовлень. Точніше відвикли. Так, наприклад, в липні КрАЗ мав поставити 60 машин, а поставив 28. При цьому завод може виконати замовлення тільки при передоплаті 70%, яку Нацгвардія і провела. Зараз ще готуємо один контракт додатково на 95 млн. грн. на 40 машин. Аби КрАЗ впорався з поставкою! КрАЗ для нас основний і стратегічний постачальник на майбутнє – до тих пір поки буде тримати конкурентне співвідношення ціна-якість як зараз», – сказав Аваков.

Між тим у повідомленні міністра немає жодних даних про ціну замовлених КрАЗу автомобілів.

Також немає жодних даних про ці угоди у «Віснику державних закупівель». Хоча без жодних пересторог публікувались інші контракти Нацгвардії на постачання російських КамАЗів на 27,71 млн грн., вантажівок Мінського автозаводу на 39,74 млн грн. та українських автобусів та вантажівок на 118,32 млн грн.

Однак жодної укладеної угоди на поставку КрАЗів та навіть оголошеної, але ще не завершеної процедури закупівлі Нацгвардії чи МВС у «Віснику» немає.

Нагадаємо, у квітні Костянтин Жеваго в інтервю повідомив, що КрАЗ експортує 100% своєї продукції.