Фірма 15 років безплатно розводила рибу у державному ставку площею 44 га
22.06.2014   //   54 Переглядів

Суд розірвав договір оренди водойми площею 44 га, укладений між Красноармійською райрадою і ТОВ «Марс». Про це свідчить рішення Господарського суду Донецької області від 22 квітня.

Фірма отримала цей став, що розташований в балці Лозовська Іванівської селищної ради, в оренду на 20 років ще у 1999 році. Варто зауважити, що райрада приймала рішення про передачу водойми в оренду лише на три роки. Разом з тим у договорі вже фігурує інший термін.

З вимогою розірвати цей договір оренди до суду звернулася міжрайонна прокуратура, що представляла інтереси райради. Вона вказала на ряд порушень. Зокрема, перевірка Донецькрибохорони виявила, що у фірми відсутні дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів, журнал обліку прийнятої риби, власна матеріально-технічна база водних біоресурсів тощо.

Фірма стверджувала, що використовує водойму виключно для любительського та спортивного рибальства, тому дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів в даному випадку не потрібен. Як відомо, відповідно до законодавства, любительське і спортивне рибальство на водоймах загального користування здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів. А спеціальне водокористування є платним.

Суд встановив, що водойма на підставі договору оренди закріплена за ТОВ «Марс», надана для цілей риборозведення, виробництва сільськогосподарської та промислової продукції, для використання в оздоровчих та лікарняних цілях. Відтак, суд дійшов висновку, що рибальство на цій водоймі повинно здійснюватись на умовах спеціального дозволу. А у фірми він відсутній, що стало підставою для розірвання договору оренди.

Засновниками донецького ТОВ «Марс» є Іван Ольшевський, Роман Чурік і Світлана Чурік. Розмір статутного фонду фірми становить 51 копійку.