Росіянин продає концертну агенцію, яка після Майдана відмінила низку концертів у Києві
18.06.2014   //   75 Переглядів

Концертна агенція «NCA-Украина», чиє керівництво зникло нібито разом з грошима за продані квитки на відмінені концерти у Києві, було засновано росіянином.

ТОВ «Енсіей Україна» у 2012 році зареєстрував мешканець Санкт-Петербургу Михайло Шуригін, президент російської промоутерскої компании NCA (National Concert Academy). З того часу українська фірма провела понад півтора десятки концертів в Україні, у тому числі концерти Limp Bizkit, Мумий Троль, та інші.

У 2014 році компанія анонсувала концерти «Симфонічного кіно», «Аліси», «Наутілуса Помпіліуса» та Мірей Матьє. Однак на початку червня всі заплановані концерти було відмінено, а директор фірми Світлана Гаврилюк перестала відповідати на дзвінки, повідомляє «Ліга«.

При цьому ТОВ «Енсіей Україна» було перереєстровано на Ісмаїлова Вугар Ісмаїла огли.

За оцінкою співвласника сервісу бронювання квитків «Карабас» Максима Плахтія, агенція заборгувала глядачам 3 млн грн.

На сайті «NCA-Украина» повідомляється, що фірма повернула гроші за квитки «всім бажаючим» і прийняла рішення про «продаж активу».

Також фірма зазначає, що окремі білетні компанії та рекламні агенції також мали свої фінансові інтереси у цій історії.

«Учасники ринка ведуть пропаганду проти компанії [NCA-Украина], передаючи в українські ЗМІ свідомо помилкову інформацію, часто це супроводжується неприйнятною для нашого бізнесу риторикою про російське походження компанії», – повідомляється на сайті «NCA-Україна».

За даними Плахтія, після NCA-Україна «посипалося» ще одне агентство – Національна корпорація розваг. Вона намагалися організувати київський концерт групи Aerosmith, який вже відмінено.

«Артистам виплатили передоплату, провели широку рекламну кампанію – і змогли продати всього близько 5000 квитків. При цьому для компенсації витрат потрібно було продати хоча б 30 000», – розповідає Плахтій. Гроші за вже продані квитки Національна корпорація розваг, яка заявила про припинення діяльності в Україні, повертати не поспішає.

Також компанія скасувала інші заходи – наприклад, виступ співачок Надії Кадишевої та Кристіни Орбакайте. За оцінкою Плахтія, агентство заборгувало глядачам близько 7 млн ​​грн.

ТОВ «Національна корпорація розваг» було засновано у червні 2013 року Валерієм Яджуком, Василем Дмитрушем та Романом Дробахом.