Гуменюк злив власній фірмі 11 мільйонів за сталь, що подорожчала на 22%
17.06.2014   //   52 Переглядів

ПАТ «Донбасенерго» 4 червня за результатами тендеру уклало угоду ТОВ «Торгівельний дім «Енергоінвест» на постачання сталевих молольних куль на суму 10,90 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено куль сталеві молольні діаметром 40 мм ІV групи твердості у кількості 1 000 т. Договірна ціна за тонну склала 10,90 тис грн.

У січні «Донбасенерго» укладав угоду з «Енергоінвестом» на закупівлю таких це куль за ціною 8,90 тис грн./т, тобто на 22% дешевше від нинішнього тендеру.

Власниками «Торгівельного дому «Енергоінвест» є Євген Опихайленко (1%) і ПАТ «Енергоінвест Холдинг» (99%), записана на нідерландську фірми «Energoinvest Holding B.V», основним власником котрої є екс-нардеп від Партії регіонів і екс-власник ТОВ «Танталіт» Ігор Гуменюк.

Фірма ПАТ «Енергоінвест Холдинг» була заснована у червні 2013 р. і вже у серпні використана для придбання у держави 60,8% акцій «Донбасенерго» за 718,92 млн грн. Ще 25% лишається у НАК «Енергетична компанія України». Таким чином «Донбасенерго» закуповуватиме товар у свого ж співвласника.

Торговий дім зайшов на тендери «Донбасенерго» наприкінці грудня минулого року і з того часу отримала замовлення на 43,71 млн грн. на кулі й запчастини. Окрім того, фірма з аналогічною назвою «Енергоінвест Трейдинг», що також належить нідерландській компанії Гуменюка, отримала підряди на постачання «Донбасенерго» вугілля на 3,33 млрд грн.

Єдиним конкурентом торгового дому на нинішньому тендері було донецьке ТОВ «Енергомашиностроітельний Альянс України». Фірма заснована 13 березня 2014 р., тобто за три місяці до тендеру (офіційно оголошений 7 квітня). Компанія записана на Дмитра Шапіро, директором є Елона Мартинюк, має 50 тисяч статутного фонду, тендерів раніше не вигравала.