Донбаські шахтарі купують рудстійку на 20% дорожче від львів’ян і на 50% – від ринку
21.05.2014   //   31 Переглядів

Ціни на рудничну стійку (довжина до 4 м, діаметр до 16 см) для вугледобувних підприємств залежить від регіону України. Державним шахтоуправлінням Донбасу вона коштує значно дорожче, ніж західноукраїнським. Відповідні дані опубліковано у «Віснику державних закупівель».

ДП «Артемувгілля» 14 травня уклала угоду на постачання 5 тис кубометрів стійки на 3,00 млн грн. по 600 грн. (без ПДВ). Постачальником обрано сєвєродонецьке ТОВ «Декко-плюс» Олександра Дєдова, створене півроку тому.

За такою ж ціною у квітні придбало стійку ДП «Дзержинськвугілля» на 18,00 млн грн. у ПП «Аннтей-В» Віктора Цуприка, бізнес-партнер Павла Зінова, який працював директором департаменту матеріального забезпечення МВС за часів Віталія Захарченка.

У лютому ДП «Лугансквугілля» придбало стійки на 13,40 млн грн. по 558 грн. за кубометр без ПДВ, або 670 грн. з ПДВ. Закупівлю було здійснено у фірми «Сілард», яка розігрує тендери з групою голови парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова.

Разом з тим, ДП «Львіввугілля» 29 березня уклало низку угод з місцевими підприємцями на постачання рудстійки та інших лісоматеріалів на 16,90 млн грн. по 506-510 грн. без ПДВ. Це на 20% дешевше від тендерних цін шахтоуправлінь Донбасу.

Разом з тим, у відкритих джерелах є дані про продаж рудстійки по ще нижчим цінам. Наприклад, у Кривому Розі її можна придбати по 390 грн. без ПДВ (з урахуванням доставки залізницею), у Харкові – по 400 грн.

У Донецьку рудстійку можна придбати по 430 грн (з ПДВ). Це у півтора рази дешевше від вищевказаних цін «Артемвугілля» та «Луганськвугілля».