«Укрзалізничпостач» злив улюбленим розпилювальникам чергові 30 мільйонів
05.05.2014   //   135 Переглядів

ДП «Укрзалізничпостач» у період 15-17 квітня за результатами тендерів уклало низку угод на постачання запчастин на загальну суму 29,83 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Більшу частину цих коштів – 24,84 млн грн. – отримає ТОВ «Електротехнічна компанія «Зеніт», записане на Світлану Грушко.

На всіх лотах її конкурентом було або ТОВ «Локомотив» Леоніда Колосова, або фірма «Квазар Комплекс», пов’язана з народним депутатом Олександром Єдіним, який також відомий як партнер родини покійного гендиректора «Укрзалізниці»-міністра транспорту Георгія Кірпи.

«Локомотив» і «Зеніт» до літа 2011 р. були приписані за однією адресою в Києві – по вул. Мельникова 12 (житловий будинок), а до січня 2012 ще й з однаковим контактним номером телефону на двох: (044) 432-76-22. Цей же телефон у той же час був закріплений офіційно і за фірмою «Квазар Комплекс».

Сам «Локомотив» цього разу який цього разу сам отримав 1,77 млн грн. з єдиним конкурентом – «Зенітом».

Ще 2,30 млн грн. освоїть ТОВ «Луганський завод «Полімер», який на 78% належить компанії з Ліхтенштейну «Ер Джи Ейч інновейшен істеблішмент» (RGH innovation establishment), ще 22% володіє луганчанин В’ячеслав Краюшкін.  Мати Вячеслава Крюшкіна – Людмила Краюшкіна є власницею ТОВ «Укртрансхім», де керівником є Ольга Головіна. На неї було перереєстроване ТОВ «Метконтракт», яким до жовтня 2012 року володіла Олена Шапцева, бізнес-партнерка Андрія Голотюка, екс-начальника вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський Південно-Західної залізниці, який раніше був директором ТОВ «Солід-Актив», яке заснували Любов Бєлова і Марія Снєжко – дружина і донька теперішнього начальника «Південно-Західної залізниці» Олексія Кривопішина. Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ «Євротрансмаш» луганчанки Марини Черепахіної.

Решта 0,92 млн грн. дісталося ТОВ «Ремдизельгруп». Наразі «Ремдизель» переписана на Леоніда Ваховського і Юрія Гріщенка, однак до того співвласником фірми був Юрій Кияшко, свого часу також відомий як член ревізійної комісії ПАТ «Керченський металургійний комбінат» та директор ТОВ «Аврора лтд». Ці компанії контролюються структурами народного депутата від Партії регіонів Антона Пригодського та групою Януковича. Також на Кияшка було зареєстровано фірму «Карготранс» – одну з шести компаній, які позаминулого року отримали від «Укрзалізниці» монополію на послуги вантажоперевезень.

Єдиним конкурентом «Ремдизель Груп» стало ТОВ «Науково-Технічний Центр «ВТП». Фірма записана на Віктора Майстренка. Номер телефону, який фірма «ВТП»  зареєструвала у ЄДР і вже не вперше подає в якості контактного на тендер, –  (044) 200-41-75. Він же записаний у реєстрі на «Ремдизель Груп».