КМДА планує подарувати Ахметову енергооб’єкти на третину мільярда
18.02.2014   //   16 Переглядів

Київська міськдержадміністрація планує віддати «Київенерго», 72% акцій якого володіє Рінат Ахметов, енергооб’єкти вартістю щонайменше 360 млн грн. Про це пише Ілона Заєць у «Діловій столиці».

Таким чином КМДА планує розрахуватися з «Київенерго» по бартеру за ремонт міських тепломереж.

«Труби залишаться у власності міста. А ми дамо «Київенерго» щось взамін із електроенергетики на таку ж суму, щоб не платити гроші з бюджету», – пояснив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

Як повідомили у «Київенерго», КМДА «запропонувала передати компанії розподільчі електричні мережі, які знаходяться у комунальній власності як безхозні або ті, що раніше були на балансі підприємств, що збанкрутували чи були приватизовані, і вони не можуть їх надалі експлуатувати». За даними «Київенерго», зношеність такого майна становить 80%.

Крім того, компанію Ахметова цікавить «обмін об’єктами, які «Київенерго» побудувало чи реконструювало у тепловому господарстві столиці, – котельні, ділянки мереж, тощо».

За даними «Київенерго», з 2001 року, тобто з моменту, коли був підписаний договір управління і реформування енергетичного комплексу Києва, компанія вклала в модернізацію і реконструкцію теплових мереж понад 1,4 млрд грн. З них 1,04 млрд. грн. – це сума, яку компанія зобов’язана була інвестувати у підтримку мереж. Решта 360 млн грн., за даними «Київенерго», компанія залучила додатково. Саме на цю суму компанія планує обирати об’єкти.

КМДА дати оцінку вже вкладеним у тепломережі інвестиціям «Київенерго» не змогло. Як і оцінити об’єкти, які вона збирається передавати компанії Ахметова.