Влада купила рятувальникам лопат на 9 мільйонів – дорого і у своїх
30.12.2013   //   134 Переглядів

Державна служба з надзвичайних ситуацій 16 грудня уклала низку угоду на придбання лопат та держаків на загальну суму 8,50 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Придбано 318 417 тисяч різних лопат та 152 919 дерев’яних держаків.

Найбільший підряд на постачання штикових, совкових, снігоприбиральних та зернових лопат на суму 3,22 млн грн. отримало ТОВ ПТО «Талан». Її засновниками є луганці Вадим Гречаний, Віктор Ковях, Ольга Чабанова і киянин В’ячеслав Чучковський.

Чучковський у 2000-х роках працював на керівних посадах у Міністерстві надзвичайних ситуацій, нещодавно реорганізованому у Держслужбу НС, що і проводила тендери. Чуковський був першим заступником міністрів НС Григорія Реви та Давида Жванії.

ЛопатиТендерні ціни на лопати від «Талану» перевищили ринкові. Держслужба придбала совкові по 25 грн., тоді як у відкритих джерелах є дані про продаж таких лопат по 14,80 грн.

Лопати совкові і снігоприбиральні без держаків на 0,34 млн грн. купили у ТОВ «Завод Октябрь». Ця фірма належить ПАТ «Азовзагальмаш» народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Ще 1,58 млн грн. за лопати отримає ПАТ «Дніпропетровський металургійний завод імені Комінтерну», 22,5% якого належить Валентину Попову і 20% Олександру Буцькому.

1,03 млн грн. заплатять ТОВ «Міпром» належить полтавцям Ігорю Плишевському, Олександру і Тетяні Щарбаковим. 1,22 млн грн. отримає ТОВ «Фінекс інструмент» за снігоприбиральні лопати. Власником фірми є Юрій Кузовов, до кінця 2012 року власником був Юрій Кротов.

Дерев’яні держаки до лопат поставлять чернівецькі підприємці Петро Григоряк (0,46 млн грн.), Василь Николаєв (0,50 млн грн.) і Микола Дутчак (0,14 млн грн.).

Середня вартість держака для ДНС ставноить 7,24 грн. Водночас є інформація, що такі держаки продають по 5 грн.

Більше про ситуацію зі снігоприбиральною технікою в Україні.