Недобитий ЄДАПС отримав 295 мільйонів на біометричні закордонні паспорти
24.12.2013   //   44 Переглядів

Державна міграційна служба 20 грудня акцептувала пропозицію ПАТ «КП ОТІ» на послуги із створення Єдиного державного демографічного реєстру, системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства та складових відомчої інформаційної системи ДМС України. Вартість угоди, яку мають укласти найближчими днями, становить 295,10 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Гроші на закупівлю виділено з державного бюджету минулого тижня. Бюджетний комітет Верховної Ради проголосував за відповідні зміни до бюджету, які представляв заступник голови ДМС Василь Грицак.

Акціонером «КП ОТІ», яка входить в концерн «ЄДАПС», є ТОВ «ЄДАПС». Засновником цієї фірми є офшор «Cib investment fund ltd» (Сент-Кітс і Невіс). Цей офшор також є власником фірми «ЮС-Дизайн», на яку голова консультативної ради концерну «ЄДАПС» Юрій Сидоренко зареєстрував свої патенти на закордонні паспорти та акцизні марки.

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», що ДМС пояснила потребою освоїти кошти до кінця 2013 року. Разом з тим держслужба ніяк не пояснила вибір «КП ОТІ» у якості виконавця проекту.

Нагадаємо, літом цього року уряд та Верховна Рада прийняла кілька рішень, спрямованих на видалення «ЄДАПСу» з ринку виготовлення державних документів. Державні замовлення на ці бланки було передано поліграфкомбінату «Україна», який перейшов у відання Нацбанку України.