Батько Святаша і «АІС» розпиляли 31 мільйон на машини для інвалідів
04.12.2013   //   233 Переглядів

Фонд соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України 14 листопада за результатами тендеру уклав угоду з ІП «АІС-Столиця» на придбання легкових автомобілів загальною вартістю 31,45 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено 467 автівок, із яких:

  • 346 зі звичайним керуванням по 65 190 грн.;
  • 48 з ручним керуванням для інваліда з ураженням однієї ноги по 72 290 грн.;
  • 73 од. з ручним керуванням для інваліда з ураженням обох ніг. по 74 290 грн.

Автівки закуповують коштом держбюджету, отримати їх фонд повинен до кінця поточного року.

Групу компаній «АІС» пов’язують з народним депутатом від Партії регіонів Дмитром Святашем, хоча сам він зв’язок спростовує. Офіційним власником фірми «АІС-Столиця» до літа минулого року була американська компанія «Девелопмент Макс ЛЛС» (штат Делавер), потім власність було переоформлено на панамський офшор «Навітрон Прожектс Корп» (Navitron Projects Corp.). Директорські функції останньої були записані на «Cascado AG», казначейські – на «Integri S.A.», а секретарські – на «Systemo AG». Усі ці три фірми є частиною глобальної павутини «прокладок», якими в той чи інший час номінально керували латвійці Стан Горін та Ерік Ванагельс, відомі по історії з «вишкою Бойка».

Єдиним конкурентом «АІСу» з різницею в 133 тис грн. або 04% на цьому тендері було ТОВ «Глобал Автогруп», яке регулярно бере участь у тендерах разом з «АІСом». Станом на початок листопада «Глобал Автогруп» належав панамській компанії «Коппермакс Інк»., однак сьогодні власниками фірми є батько вказаного вище Дмитра Святаша – депутат Харківської облради від Партії регіонів Володимир Святаш, а також Лариса Миколаївна Святаш, яка свого часу була прописана з останнім за однією адресою.

Докладніше про зв’язки «АІСу» і «Глобал Автогруп» до переоформлення останньої особисто на родину Святашів, читайте тут.