Фонд соцстраху ще до масштабного розпилу витратив понад 600 тисяч на неіснуючі семінари
10.11.2013   //  

Службовці Фонду соціального страхування витратили понад півмільойна гривень на неіснуючі семінари та експертизи. Про це повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

«Упродовж 2011-2012 років керівники Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, зловживаючи службовим становищем та діючи в інтересах комерційних структур, включали в акти приймання – передачі та оплачували окремі послуги з проведення семінарів та експертизи документації, розроблення систем профілактики, технічних правил і рекомендацій, виготовлення та розміщення публікацій у засобах масової інформації, які насправді не надавалися. У наслідок цього Фонду було спричинено збитки на загальну суму 618 тисяч гривень», – повідомив Роман Романчук, начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян Генеральної прокуратури України.

За результатами перевірки, Генеральна прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про зловживання владою або службовим становищем посадовцями Фонду кримінального правопорушення (частина 2 статті 364 Кримінального кодексу України). Розпочато досудове розслідування.

Відповідно до статті 364 КК України, зловживання владою або службовим становищем, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, у серпні 2013 року Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань замовив послуги навчання спеціалістів з питань охорони вартістю 17,91 млн грн. Послуги замовлено приватному ТОВ «Інститут безпеки життєдіяльності», до якого причетний Станіслав Богданов, заступник директора виконавчої дирекції Фонду соцстраху, який проводив тендер. При цьому вартість навчання зросла у два рази з попереднім роком, коли послуги замовлялись безпосередньо державним установам.