Влада та опозиція домовились про спільний антикорупційний законопроект
01.11.2013   //  

Вчора, 31 жовтня, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 3522, метою якого є закриття існуючих прогалин в українському антикорупційному законодавстві для виконання умов Європейської Комісії на шляху до підписання Угоди про Асоціацію та візової лібералізації з ЄС. Про це повідомив «Центр протидії корупції».

Однією з ключових норм законопроекту стало повернення контролю за державними підприємствами, як того вимагала Європейська Комісія. У разі прийняття цього законопроекту в Україні буде закрита найбільша корупційна діра, через яку, за підрахунками СБУ, щороку розкрадається близько 50 млрд. бюджетних коштів.

Також законопроект № 3522 містить ряд інших важливих норм, що мають наблизити українське антикорупційне законодавство до європейських стандартів.

Передбачено поширення юрисдикції України на корупційні злочини, вчинені іноземцями за межами України у співучасті із службовими особами, які є громадянами України.

Одним з важливих нововведень цього законопроекту є можливість анонімно повідомляти про вчинення корупційного злочину, що має значно збільшити кількість повідомлень про такі правопорушення.

Законопроект № 3522 поданий представниками парламентської більшості та опозиційних фракцій: В.Чумаком, С.Тигіпко, П.Петренко, Л.Оробець, О. Махніцьким.

«Прозорість при проведенні тендерних закупівель та відкритість інформації про них не лише мінімізують корупцію, а й наблизять Україну до найкращих європейських  стандартів», – переконаний  народний депутат, заступник голови Партії Регіонів Сергій Тігіпко.

«Розроблений законопроект є продовженням позитивної практики співпраці різних політичних сил над євроінтеграційними законопроектами. Важливо, що євроінтеграція об’єднує представників як парламентської більшості, так і опозиційних фракцій Верховної Ради», – наголосив політик.

На підтримку законопроекту налаштовані і опозиційні сили. Так, на думку Віктора Чумака, голови антикорупційного комітету Верховної Ради України, народного депутат від «УДАРу»: «Цим законом виконується не лише ключова антикорупційна вимога Європейської Комісії на шляху до візової лібералізації з ЄС, а й ліквідовується найбільша корупційна схема в країні — непрозорі закупівлі державними підприємствами, через які лише за минулий рік нас обікрали на 50 млрд. грн. Наявність цієї норми в законопроекті – ключова умова опозиції для голосування за нього», – додає політик.

Довідково

Влітку 2012 року Верховна Рада України, незважаючи на численні заперечення представників ЄС, громадських організацій та експертів, прийняла закон, яким дозволила державним підприємствам проводити закупівлі без жодних процедур та оприлюднення документів. Прозорість тендерних процедур є однією з ключових вимог ЄС на шляху до підписання Угоди про асоціацію та візової лібералізації з Україною.