У екс-депутата Київради забрали ще півгектара на Оболоні, де він мав звести висотку
19.10.2013   //   13 Переглядів

Суд зобов’язав ТОВ «Будівельна компанія «Кроун» повернути Київській міській раді земельну ділянку площею 0,59 га, яка розташована по вул. Північній біля буд. 28 в Оболонському районі Києва. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 9 жовтня.

Фірма отримала ділянку, нормативно-грошова оцінка якої становить 2,66 млн грн., в оренду у лютому 2005 року для будівництва житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями.

Договір оренди закінчився ще у 2010 році. Станом на 2010 рік законодавством України не був передбачений порядок автоматичного поновлення договору оренди у разі відсутності заперечення сторін. Разом з тим фірма із заявою про поновлення договору до міськради не зверталася.

Лише у січні 2013 року Головне управління земельних ресурсів за запитом прокуратури здійснило обстеження ділянки. Було встановлено, що на ділянці житловий будинок не побудовано, територія не огороджена і не охороняється. На ній розташовані спортивні і дитячі майданчики та один металевий гараж.

Нагадаємо, це вже третя ділянка на Оболоні, яку прокуратура повертає Київраді через суд. Фірма отримала їх у 2005-2006 роках для будівництва житлових будинків, які так і не були зведені. Примітно, що договори оренди ділянок закінчилися ще 2-3 роки тому.

На час отримання ділянок в оренду власниками ТОВ «Будівельна компанія «Кроун» були екс-депутат Київради (2002-2006) Андрій Кобринський, Дмитро Кочерєв і Олексій Карлов. У 2008 році Кобринського у складі засновників замінили Тетяна Щитківська та Ольга Войтенко.

Андрій Кобринський після Київради став гендиректором ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах», однак був звільнений у 2007 році.