Тітка Яценюка відстояла три гектари біля Калинівського ринку у Чернівцях
17.10.2013   //   16 Переглядів

Суд залишив ділянку площею 2,88 га по вул. Калинівській, 13-В у Чернівцях у власності ТОВ «Інвест Альянс». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 9 жовтня.

Повернути ділянку державі вимагала чернівецька прокуратура, яка представляла інтереси Кабміну. Підставою для такого рішення вона вказувала те, що в межах цієї ділянки протікає річка Шубранець (місцева назва Потіт), яка належить до водних об’єктів загальнодержавного значення. А оскільки розпоряджатися такими землями водного фонду вправі лише Кабмін, то Чернівецька міськрада перевищила свої повноваження, продавши ділянку у грудні 2007 році фірмі «Інвест Альянс».

З доводами прокуратури погодився госпсуд Чернівецької області. При цьому строк позовної давності він рахував з листопада 2011 року, коли прокуратура провела перевірку законності рішень міськради за зверненням депутата Чернівецької міськради від Партії регіонів Ростислава Білика.

Однак апеляційний суд це рішення скасував. Він вказав, що спірна ділянка належить до категорії земель житлової та громадської забудови, які знаходяться в межах міста. Таким чином міськрада правомірно розпорядилася ділянкою, а права Кабміну ніяким чином не порушені.

Крім того, суд встановив, що прокурор був присутній на засіданнях міськради у грудні 2007 року. Таким чином трирічний строк позовної давності пропущено.

Нагадаємо, у липні цього року суд задовольнив позов прокуратури і повернув Чернівецькій міськраді ділянку площею 7,46 га по вул. Калинівській, 13-Б, яка була продана у листопаді 2006 року ТОВ «Інвест Альянс».

Власницею ТОВ «Інвест Альянс» є тітка голови парламентської фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка Лідія Лещова.