НОВИНИ

21.02.2018
20.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Белізький офшор хоче втиснути торгово-офісний будинок поряд з Адміністрацією президента

27 Вересня 2013

03-1ТОВ «Інвестиційні проекти» отримало в оренду на 49 років земельну ділянку площею 0,13 га, що розташована на вул. Шовковичній, 13-15/1 у Києві, для будівництва багатофункціонального комплексу, що включає приміщення різного призначення. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 11 вересня.

Відповідний договір оренди Київрада підписала із «Інвестиційними проектами» 29.04.2010. У травні 2008 року ця фірма виграла конкурс із залучення інвесторів для будівництва торгово-офісного будинку.

На початку 2012 року київська прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати цей договір оренди. Свої вимоги прокурор мотивував тим, що дана ділянка відноситься до земель історико-культурного призначення, тому її вилучення мало відбуватись з розробленням історико-містобудівного обґрунтування, з проведенням обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації та отриманням відповідного висновку, після погодження даного питання з Верховною Радою.

Господарський суд позов прокуратури задовольнив. Він встановив, що спірна ділянка по вул. Шовковичній 13-15/1 ще з 1979 року була включена до архітектурної охоронної зони та віднесена до земель історико-культурного призначення. Доказів прийняття в подальшому уповноваженими органами (Верховною Радою, Кабміном, Київрадою) рішень про виключення вказаної земельної ділянки з категорії земель історико-культурного призначення та віднесення її до земель забудови суд не отримав.

Однак, Київський апеляційний суд це рішення скасував і у задоволенні позову прокуратури відмовив. Він вказав, що спірна земельна ділянка не набувала статусу архітектурної охоронної зони або історико-культурного призначення у порядку, встановленому законодавством України.

Зокрема, нормами закону «Про охорону культурної спадщини», який набув чинності у 2000 році, не передбачено збереження статусу охоронних зон, встановлених відповідно до законодавства УРСР. Разом з тим у матеріалах справи відсутні докази вжиття відповідних заходів стосовно спірної ділянки після 2000 року.

Крім того, відповідно до затвердженого у березні 2002 року Генплану розвитку Києва, спірна ділянка належить до території громадських будівель і споруд, що виключає можливість збереження статусу земель історико-культурного призначення.

Таким чином суд вважає, що Київрада ухвалила рішення у межах своєї компетенції. Нормативна грошова оцінка ділянки станом на 15.04.2010 становить 2,73 млн грн.

ТОВ «Інвестиційні проекти» було зареєстроване у 2005 році в одному з київських гуртожитків Євгеном Кузьміним з Черкас і киянином Ігорем Міщенком. У 2008 році їх у складі засновників змінили ЗАТ «Вадес Кепітал Менеджмент» та киянин Дмитро Сокур. У 2009-му Сокура замінила Ірина Кононова з Сум.

З 2010 року більше 98% статутного капіталу «Інвестиційних проектів» має белізький офшор «Лайтгрей Лімітед». З того ж часу директором фірми стала Ольга Ткаченко. У різний час співзасновниками «Інвестиційних проектів» разом з компанією з Белізу були ТОВ «Джераміно Інвест» і ТОВ «Дніпровські Кручі».

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | , ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

21.02.2018
20.02.2018
19.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ