Заробітчани Сходу України надіслали додому більше грошей, ніж західняки
06.09.2013   //   86 Переглядів

05Дані Нацбанку України про грошові перекази фізосіб у першомі півріччі 2013 року руйнують міф про те, що левова частка грошових переказів від заробітчан надходить у західні регіоні. Про це пише Дмитро Гриньков у «Бізнесі».

За даними НБУ, у вісім західних областей у січні-червні з-за кордону загалом поступило трохи більше $0,5 млрд, тобто близько 27% всього грошового потоку.

Загалом же в першому півріччі об’єм грошових переказів в Україну склав майже $1,9 млрд, що на 19% більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

Лідером за переказами з-за кордону є столиця. Киянам у першому півріччі цього року надійшли грошові перекази майже на $190 млн. Друге місце займає Харківська обл. ($135,2 млн), третє – Крим ($133,8 млн). Далі йде Донецька область зі $123 млн і Львівська – $120,5 млн. Із західних областей у Львівську область надійшло найбільше переказів.

Видання відзначає, що з 2011 року спостерігається тенденція, коли більшу активність проявляють трудові мігранти, що їдуть на заробітки в Росію.

Наведена статистика фіксує лише трансакції, здійснені через спеціалізовані міжнародні платіжні системи. Тобто, грошові перекази з рахунку на рахунок і потік готівки, що надходить альтернативними каналами, до уваги не беруться.

Разом з тим автор відзначає, що платіжні системи віднедавна стали основним каналом надходження грошових переказів з-за кордону – майже 45% вхідного трафіку. «Відтак, наведену статистику можна вважати цілком репрезентативною», – підсумував журналіст.