За меморіал в Биківні переплатили мільйон, розігравши тендер між рідними фірмами
05.09.2013   //   244 Переглядів

73259Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» переплатив будівельникам 1,1 млн грн. за будівництво Меморіалу жертвам тоталітаризму. Про це повідомляє прес-служба Державної фінансової інспекці в Київській області .

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності заповідника виявлено, що підрядник завищив вартість робіт, через що йому і були виплачені зайві кошти.

Окрім того, під час ревізії виявлено порушення законодавства з оплати праці та зайве списання паливно-мастильних матеріалів, що призвело до незаконного витрачання бюджетних коштів.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Від «Наших Грошей»

Тендер на спорудження Центральної частини Меморіалу жертв тоталітаризму на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» було проведено влітку минулого року. Замовником виступив сам заповідник, а виконавцем робіт за результатами відкритих торгів було обрано ТОВ «МЖК-Буд-Сервіс». Відповідну угоду на будівництво меморіалу вартістю 9,22 млн грн. з фірмою уклали 26 червня 2012 р.

Фірму «МЖК-Буд-Сервіс» заснували Андрій Гусак, Микола Якименко і Володимир Пітель.

Єдиним допущеним до участі конкурентом стала фірма ТОВ «Укрпостач», яку заснували Ольга Гусак, зареєстрована за однією адресою з вищевказаним Андрієм Гусаком, а також Мирослав Гусак, Володимир Куранов і Мирослава Лоза.

Окрім цих двох фірм участь у тендері намагалися взяти ще дві компанії – державний «Науковий центр точного машинобудування» і ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Моя фортеця». Обидві пропозиції відхилили за те, що учасники не надали документів на підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів. При цьому, згідно з протоколом розкриття пропозицій конкурсних торгів, державне підприємство пропонувало спорудити Меморіал за 1,21 млн грн., тобто майже у вісім разів дешевше.

Меморіал офіційно відкрили 21 вересня 2012 р.

У Биківнянському лісі розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут знаходився об’єкт спеціального призначення НКВД, де у кінці 30-х та 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Кількість жертв досі остаточно не встановлена, називають цифри від 7 тисяч до 225 тисяч осіб. У 1994 році у лісі було створено Биківнянський меморіальний комплекс жертвам комуністичного режиму, який тепер є Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили».