Іноземним біженцям зроблять притулок в Яготині за 25 мільйонів
19.08.2013   //   30 Переглядів

Пункт тимчасового розміщення біженців у м. Яготин Київської області Державної міграційної служби України 9 серпня за результатами тендеру уклав угоду з ПП «Фінансова будівельна компанія «Завод Луч» на реконструкції недобудованого гуртожитку медучилища під пункт тимчасового розміщення біженців. Вартість угоди склала 24,75 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Згідно з техзавданням, у будівлі по вул. Студентській, 2 повинні реконструювати побутові мережі, зробити внутрішнє оздоблення, змонтувати сантехніку, обладнання для  харчоблоку та пральні, тощо.

Роботи фінансують з держбюджету, завершити реконструкцію повинні до кінця 2014 р.

Засновниками фірми «Завод Луч» є Леонід Воєйков та Анатолій Коваль. Фірма заснована у 2002 р. і має статутний фонд 9 тис грн. Згідно з даними «ВДЗ», за останні п’ять років фірма виграла тендерів на 35,03 млн грн.

Нагадаємо, наприкінці 2011 р. Яготинський пункт ДМС уже проводив тендер на цю реконструкцію. Повідомлялося, що пункт буде розрахований на 250 неповнолітніх біженців, більше 50 місць мало бути виділено для дітей без супроводу дорослих. Роботи тоді оцінили в 3,95 млн грн., завершити будівлю переможець тендеру – ТОВ «БК «П’ятий фасад» –  повинен був до кінця 2011 р. Чи були освоєні кошти по вказаному договору – невідомо.

На сьогодні в Україні пункти тимчасового розміщення біженців діють у Мукачеві, Перечині та Одесі. Згідно з розпорядженням КМУ від 22 серпня 2012 р., на наступний рік на базі пункту в Яготині заплановане утворення центрів прийому та перебування дітей-біженців, одиноких матерів та одиноких вагітних жінок із числа біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.

Станом на початок 2013 р. в Україні нараховувалося близько 2,5 тис. біженців. Щороку з проханням про отримання цього статусу звертається близько 1,5 тис осіб.