Держрезерв купив яловичину по 30 тис грн./т, продавши її якнайменш утричі дешевше
01.08.2013   //   66 Переглядів

Державне агентство резерву України 17-22 липня за результатами тендеру уклало низку угод на постачання замороженої яловичини у півтушах на 63,95 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

На склади до 30 вересня мають завезти 1,8 тис тонн яловичина І категорії від вітчизняного виробника.

Найдорожчим вийшло м’ясо для закладки на склад у Донецькій області – 30 125 грн/т від ТОВ  «Слов’янська деревня». Ця ж компанія поставить яловичину на склад у Дніпропетровську по 30 083 грн/т. Власниками донецької компанії є Олена Шулікіна та Сергій Чубенко. Минулого року «Словянська деревня» поставляла яловичину Держрезерву по 36 тис грн./т., що було на чверть дорожче від ринкових цін.

ТОВ «КВП «Брокcервіс» має завезти м’ясо на склад у Харківській області по 30 041 грн/т. Держрезерв раніше купував яловичину у цієї ж фірми Катерини Єфремової і Марини Ставської для харківського складу по 35 700 грн./т.

Найдешевшою вийшла яловичина для закладки до складу Києві – 26 550 грн/т від Ковельської заготівельно-збутової бази сільгосппродуктів, яка належить Волинській облспоживспілці.

Вимоги до м’яса у всіх випадках однакові. М’ясо повинно мати термін придатності 18 місяців.

За даними Держрезерву, у червні було проведено аукціон по продажу яловичини. Початкові ціни становили 10 000 – 13 680 грн/т.

Нагадаємо, до кінця 2012 року Держрезерв очолював Олексій Лелюк, якого було звільнено у зв’язку з обранням народним депутатом від Партії регіонів.

Нині на сайті Держрезерву у розділі «керівництво» вказано лише першого заступника голови відомства Михайла Косіченка, який до призначення на державну службу працював у компанії «Полтавагаз» Лелюка.

Довідково

Поширеними схемами нелегального заробітку у Держрезерві є поставка меншої кількості товару, ніж замовлено та оплачено, а також відсутність поставок взагалі. У цих випадках на товарах, які зберігаються на складах, просто змінюються бірки зі старих на нові.

Держререзв поповнює свої запаси, реалізовуючи лежалий товар. Після оголошення початкової ціни у випадку відсутності пропозицій Держрезерв може провести аукціон повторно, знизивши ціну на 20%. Максимальна кількість повторних аукціонів може сягати шести і кожного разу товар буде дешевшати на 20%.