У кооперативу з трьох осіб суд відібрав 6,5 гектарів біля Канівської ГЕС
16.07.2013   //   24 Переглядів

Суд визнав недійсним виділення обслуговуючому кооперативу садово-городнє товариство «Дніпрові сади» ділянки площею 6,5 га поблизу Канівської ГЕС. Про це свідчить рішення Господарського суду Черкаської області від 1 липня.

Суд визнав, що Канівська міська рада ухвалила рішення про передачу ділянки кооперативу з порушенням законодавства, а саме – розташування на цій ділянці садово-городнього кооперативу не відповідає генплану міста, затвердженому у березні 2006 року.

У якості порушення прокурор також вказував на те, що виділена ділянка знаходиться у межах смуги відведення дренажного каналу верхнього б’єфу Канівської ГЕС, які віднесено до земель водного фонду із особливим режимом використання. Однак, суд зазначив, що приналежність цієї ділянки до земель водного фонду не підтверджена належними доказами. Разом з тим у довідці управління місцевого Держкомзему вказано, що вона відноситься до земель сільськогосподарського призначення.

Суд також не задовольнив вимогу прокурора повернути ділянку Канівській міськраді «у зв’язку з передчасністю її пред’явлення». Повернення ділянки стане можливим лише після набрання рішенням суду законної сили.

«Дніпрові сади» і Канівська міська рада уклали договір оренди ділянки площею 6,5 га, що знаходиться на лівому березі Дніпра, у грудні 2012 року терміном до 01.05.2020. Товариство отримало землю для ведення колективного садівництва з подальшою метою передачі членам товариства у власність.

Власниками кооперативу «Дніпрові сади» є троє осіб – Тетяна Коваленко, Олена Гуревич і Дмитро Майлат.