Суд повернув ще одну ділянку на Дніпровській набережній. Тепер забрали у Лойфенфельда
06.06.2013   //   113 Переглядів

Суд визнав відсутнім у ТОВ «Мультінет» права на користування земельною ділянкою площею 0,23 га, що розташована на Дніпровській набережній, 3-7 у Києві. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 24 травня.

Таким чином суд скасував договір оренди цієї ділянки, укладений 22 листопада 2005 року.

Цю ділянку, нормативна грошова оцінка якої становить 1,53 млн грн., фірма отримала для будівництва житлового будинку з офісними приміщеннями та прилеглим паркінгом.

Як встановив суд, ТОВ «Мультінет» порушило процедуру виготовлення проекту відведення землі. Ділянка мала бути виділена фірмі за умови виконання вимог Головуправління містобудування та архітектури, головного державного санітарного лікаря Києва, а також Державного управління екології та природних ресурсів.

Фірму було зобов’язано вести проектування зі збереженням зелених насаджень, розробити дендроплан, у якому передбачити висадку зрілих декоративних дерев. Крім того, у зв’язку із можливою негативною реакцією місцевих жителів через будівництво нового житлового будинку фірма мала розмістити публікацію у ЗМІ про своє будівництво, а відгуки про нього направляти до Київради з метою врахування громадської думки при прийнятті остаточного рішення щодо відведення земельної ділянки.

Однак, жодних доказів виконання даних приписів суду надано не було. Більше того, як свідчить висновок Управління охорони пам’яток історії, культури та історичного середовища вказана ділянка входить до охоронної зони природного ландшафту. А відповідно до будівельних правил, нове будівництво, в тому числі громадських будівель, у межах земель охоронюваного ландшафту не допускається.

Власниками ТОВ «Мультінет» є дочка депутата Київради від фракції «Громадський актив Києва» Олександра Лойфенфельда Інна Лойфенфельд, а також Вадим Одинець.

Нагадаємо, у 2012 році суд стягнув з ТОВ «Мультінет» 7,5 млн грн. заборгованості із сплати пайового внеску у створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва.

Також днями суд повернув Київській міськраді земельну ділянку площею 1,51 га, що розташована на Дніпровській набережній між залізничним мостом та мостом ім. Патона. Цю ділянку орендувала фірма «Олесь» колишнього депутата Київради Олександра Костюка.