«Аеросвіт», потрапивши в процедуру банкрутства, втратив п’ять гектарів у аеропорту Бориспіль
06.06.2013   //   69 Переглядів

Суд зобов’язав поновити право ПрАТ «Авіакомпанія Авіалінії України» на постійне користування земельною ділянкою загальною площею 4,81 га, що розташована за адресою Бориспіль – 7, аеропорт. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 28 травня.

Було встановлено, що розпорядження Київської облдержадміністрації від 14.04.2003, яким цю ділянку передано в оренду на 49 років авіакомпанії «Аеросвіт», прийняте з порушенням законодавства.

У 2003 році Київська ОДА передала в оренду на 49 років ЗАТ «Авіакомпанія «Аеросвіт» ділянку площею 24,83 га, до якої увійшли 4,81 га, що раніше були надані в оренду «Авіакомпанії Авіалінії України». Згодом ця ділянка була «Аеросвітом» викуплена.

Продаж землі «Аеросвіту» оскаржив прокурор з питань нагляду за додержанням законів на транспорті Київської області. 11.04.2007 госпсуд Київської області частково задовольнив його позов. Суд визнав недійсним договір оренди та договір купівлі-продажу землі; вилучив у «Аеросвіту» на користь аеропорту «Бориспіль» ділянку площею 20,02 га; на користь КОДА ділянку площею 4,81 га.

Рішення госпсуду від 11.04.2007 було залишене без змін Вищим госпсудом 22.10.2007.

Цю ділянку було вилучено у «Аеросвіту» лише у листопаді 2012 року.

У свою чергу «Авіакомпанія Авіалінії України» вирішила відстоювати право на користування вказаною ділянкою в суді.

«Аеросвіт» надав суду фотокопію висновку про погодження проекту відведення ділянки в оренду на 49 років від 01.04.2003, яку суд не прийняв як належний доказ, оскільки вона була не засвідчена належним чином. Крім того, суд не взяв до уваги доводи «Аеросвіту» про те, що на спірній ділянці знаходиться його нерухоме майно загальною вартістю 30,55 млн грн., «оскільки предметом спору у даній справі є правомірність вилучення ділянки у ПрАТ «Авіакомпанія Авіалінії України».

Зауважимо, що деякі бізнес довідники подають сайт ПрАТ «Авіакомпанія Авіалінії України» – www.flyuia.com. А це сайт авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Єдиним засновником і акціонером ВАТ «Авіакомпанія Авіалінії України» є держава в особі Міністерства транспорту.

ЗАТ «Авіакомпанія «Аеросвіт» контролюється структурами Ігоря Коломойського. У 2013 році проти компанії була порушена процедура банкрутства. Її рейси перейшли «Міжнародним авіалініям України». Ця компанія, за неофіційними даними, також контролюється структурами Коломойського.