Суд зупинив схему, за якою збагачувалися працівники комунального кінотеатру «Київська Русь»
04.06.2013   //   21 Переглядів

Суд виселив із приміщень майнового комплексу столичного кінотеатру «Київська Русь» приватну фірму, яка десять років заробляла на здачі в експлуатацію комунального майна. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 27 травня.

Суди встановили, що ТОВ «Культурний центр «Київська Русь» без достатньої правової підстави користувалося комунальним майном.

Влітку 2008 року київські чиновники провели перевірку, у ході якої виявили, що в будівлі кінотеатру загальною площею 7259 кв м безпідставно розміщується вказана фірма. Її директор Олексій Прасол пояснив, що право оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру фірмі було надано рішенням Господарського суду Києва від 05.07.2007.

Як виявилося, фірма у грудні 2004 року звернулася до суду з вимогою зобов’язати уповноважений орган Київради укласти з нею договір оренди приміщень кінотеатру, оскільки всі необхідні документи були зібрані, а відповідний запит був залишений без відповіді. Суд апеляційної інстанції залишив рішення госпсуду без змін, однак влітку 2008 року його скасував Вищий господарський суд України.

Втім, фірма наполягала на тому, що скасування рішення госпсуду Києва ніяк не відобразилося на оренді. Вона надала суду договір оренди майнового комплексу кінотеатру від 15.12.2003. Однак, як наголосив суд, у ньому відсутні підписи уповноважених осіб Головуправління комунальної власності в Києві, а також не міститься печатки установи. Саме Управління факт підписання договору заперечує. Таким чином суд визнав наданий фірмою договір неукладеним.

Як встановив суд, комплекс кінотеатру «Київська Русь» за рішенням Київради від 1992 року належить до комунальної власності столиці. Він підпорядкований Головному управлінню культури КМДА.

Представники ТОВ «Культурний центр «Київська Русь» пояснили в суді, що у 2003 році на загальних зборах члени трудового колективу кінотеатру вирішили створити господарське товариство, яке би здавало приміщення кінотеатру в оренду і отримувало від цього прибутки. Того ж року була зареєстрована їхня фірма.

Серед 39 власників фірми, одну з найбільших часток має нинішній директор кінотеатру «Київська Русь» Станіслав Ситник.