Влада забрала у бютівця 50 га землі біля моря і віддала її в оренду за 6 тисяч гривень
26.04.2013   //   86 Переглядів

03Суд залишив в оренді садівницького товариства «Отдих» 49,72 га земель колишнього державного племінного заводу «Славне», що знаходяться безпосередньо біля регіонального ландшафтного парку «Бакальське озеро» у Криму. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 16 квітня.

Державний племінний завод «Славне» отримав держакт на право постійного користування землями загальною площею 9,64 тис га  у 1998 році.

У 2000 році наказом Фонду держмайна завод було перетворено на ВАТ «Племінний завод «Славне», яке 2006 року уклало із Роздольненською райдержадміністрацією договір оренди цих земель.

У 2007 році РДА видала розпорядження про приватизацію земель «Славного». Водночас вона припинила право заводу на постійне користування цими землями, держакт у «Славного» вилучили.

У 2008 році Роздольненська РДА передала садівницькому товариству «Отдих» в оренду на 49 років ділянку площею 49,72 га із забраних земель заводу. Орендна плата склала 6 тис грн. на місяць, при цьому було змінено цільове призначення землі: із сільськогосподарської на колективного садівництва. Однак це розпорядження було скасоване у 2010 році судом, який вказав, що ВАТ «Племінний завод «Славне» як правонаступник державного підприємства має переважне право на отримання ділянки в оренду.

Тоді Роздольненська РДА у 2011 році видала фактично таке ж розпорядження, але з трохи іншим формулюванням: було зменшено строк оренди цих же 49,72 га «Отдиху» до 45 років, а також зазначено інший код земель.

Завод «Славне» знову оскаржив дане розпорядження і укладений на його основі договір оренди, однак отримав відмову судів усіх трьох інстанцій. Вони вказали, що завод не має ніякого відношення до даної ділянки, оскільки в нього відсутній держакт, відтак не доведено порушення його прав.

За даними ЗМІ дані 49,72 га землі знаходяться в 700 метрах від моря і вони не придатні для садівництва. Натомість тут планують побудувати елітне котеджне містечко.

Директором садівницького товариства «Отдих», до складу якого входить 21 особа, є Валерій Єлісєєв. Він також  є співвласником громадської організації «Право кожного». Крім того, він входить до складу громадської ради Роздольненської РДА.

Головою Роздольненської РДА у 2005-2009 роках був Володимир Тараторін, який з 2010 року працює заступником міського голови Кременчука Олега Бабаєва.

Протягом 2010-2012 років райдержадміністрацію очолював брат колишнього міністра аграрної політики АРК Павла Акімова Сергій Акімов, який з 2005-го по 2010-й був головою Роздольненської районної ради, а нині – депутат Верховної Ради АРК від ПР.

Павло Акімов, який раніше теж раніше очолював Роздольненську РДА, нині є депутатом Роздольненської райради від ПР, а його син Євген Акімов є головою Чернишівської сільради Роздольненського району.

Як пишуть місцеві ЗМІ, «без відома братів Акімових… в районі не вирішується жодне більш-менш серйозне питання».

Директором ВАТ «Племінний завод «Славне» з 2006 є Сергій Вовкодавець (член партії «Батьківщина»). За даними SMIDA станом на четвертий квартал 2012 року, 54,4% акцій заводу належить ТОВ «Поля України». Власником ТОВ є мешканець Київської області Вадим Севериненко, який на останніх виборах представляв партію «Батьківщина».