Бютівця Одарченка позбавляють мандата через причетність до фірми акціонерки клюєвського банку
13.04.2013   //   37 Переглядів

Компанія «Донецьк-Аква», через причетність до якої народного депутата від «Батьківщини» Юрія Одарченка намагаються позбавити мандата, має стосунок до бізнес-оточення секретаря РНБОУ Андрія Клюєва. Про це повідомляється в матеріалі «Наших Грошей».

Засновниками донецького ТОВ «Донецька-аква» є Надія Семенова та Ганна Асланова. Остання є співвласницею іншої донецької фірми «Сінтезпродсервіс», що після 2010 року почало постачати харчі для тюрем всієї України, цукор для Аграрного фонду, годувати школярів в центрі України, що постраждав від Чорнобиля.

Партнерками Асланової по «Сінтезпродсервісу» є Ганна Сарбей та Аліса Шай. Вони втрьох відомі як акціонерки ПАТ «Банк Національний кредит». У 2011 році їм вдалось взяти участь у закритому розміщенні акцій банку. Окрім них акції були записані ще на кількох чоловіків, що відповідало розподілу власності в банку між братами Клюєвими, а також вихідцем з «Укрсоцбанку» Андрієм Оністратом і колишнім власником «Національного кредиту» Павлом Матвієнко.

Нагадаємо, нардеп Юрій Одарченко повідомив, що 17 квітня в Київському окружному адміністративному суді буде розглядатись позов донеччанина Сергія Горбатого до Центрвиборчкому. Позивач вимагає позбавити Одарченка мандата через те, що на момент обрання народним депутатом його було обрано членом правління компанії «Донецьк-Аква».

Одарченко заявив, що «підприємницьку структуру під назвою “Донецьк-Аква” я не знаю взагалі».

За словами опозиціонера, будь-яку людину сьогодні без її відома можуть ввести до складу правління комерційної структури, а нова редакція КПК дозволяє підтверджувати цей факт на підставі свідчень третіх осіб, які можуть заявити, що чули, чи знають про те, що така людина заявляла про своє бажання стати членом правління комерційної структури.

У випадку позбавлення Одарченка мандата наступний за списком «Батьківщини» на проходження до Верховної Ради є Вадим Меріков, голова миколаївської організації «Фронту змін».