Жеваго за часів Януковича втратив радіозавод, яким розжився за часів Тимошенко
10.04.2013   //   105 Переглядів

ПАТ «Ділові партнери» не вдалося добитися перегляду в суді справи про розірвання договору купівлі-продажу 78,34% акцій ВАТ «Південний радіозавод». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 26 березня.

Договір, укладений 20.05.2008 року між Фондом держмайна і ПАТ «Ділові партнери», був розірваний рішенням Господарського суду Києва від 14.09.2010 року, яке Вищий госпсуд у квітні 2011-го залишив без змін. Причиною цього стало недотримання ПАТ умов договору, зокрема, звільнення працівників, непогашення заборгованості працівникам, недотримання вимог природоохоронного законодавства і ін.

ПАТ «Ділові партнери» було зобов’язано повернути пакет 78,34% акцій номінальною вартістю 15,54 млн грн. Фонду держмайна, а також сплатити 1,20 млн грн. штрафу та 195,48 тис грн. пені.

На початку 2012 року ПАТ «Ділові партнери» звернулося до суду з проханням переглянути рішення про розірвання договору за нововиявленими обставинами.

Товариство послалося на дві кримінальні справи, порушені прокуратурою міста Жовті Води у 2009 році. Вони обидві стосувалися невиплати зарплати працівникам «Південного радіозаводу». Перша справа була закрита у зв’язку з відсутністю в діях ПАТ складу злочину, а друга, порушена стосовно службових осіб заводу, ще розслідується. ПАТ «Ділові партнери» стверджує, що дані постанови прокуратури свідчать про відсутність його вини у невиплаті зарплати працівникам заводу.

Однак суди усіх трьох інстанцій визнали безпідставними посилання ПАТ «Ділові партнери» на ці постанови, оскільки вони не містять якихось нових даних, а є лише окремим судженням слідчого прокуратури і не спростовують висновку судів щодо розірвання договору.

Більше того, невиплата зарплати працівникам заводу – це лише один із 15 пунктів виявлених порушень договору з боку ПАТ «Ділові партнери», тому «в будь-якому випадку, не може мати своїм наслідком прийняття іншого судового рішення».

Нагадаємо, ПАТ «Ділові партнери» з групи «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго, у 2008 році купило 78,34% акцій ВАТ «Південний радіозавод» за 10,90 млн грн.