Сімейні фірми придбали у центрі Донецька вкрадену державну власність
25.02.2013   //   67 Переглядів

Фірма, близька до родини Януковичів, отримала у власність військове містечко, яке раніше було вкрадене у держави. Про це пише Сергій Щербина на «Українській правді».

У 2006 році , за 11 днів до призначення Віктора Януковича главою уряду приватна компанія ТОВ «Ваіком» (ліквідована у 2008 році), використавши підроблений підпис чиновника Міноборони, вивела з державної власності територію військового містечка майже у центрі Донецька на вулиці Кобозєва, 64.

Згодом ця нерухомість пройшла через низку угод з приватними особами, в тому числі нерезидентами України, і опинилася у власності ТОВ «Донснаб-99».

Ця компанія передала військове містечко в іпотеку Укрбізнесбанку, який тоді очолював Сергій Арбузов. Згодом ТОВ «Донснаб-99» не змогло виконати зобов’язання перед банком, після чого нерухомість була продана іншій фірмі – ТОВ «Бам строй», яке й стало кінцевим власником військової нерухомості.

Одним із власників і ТОВ «Бам строй», і «Донснаб-99» (через «Капітал 2008» і «УБ Фінанс») є ТОВ «Інвестиційна будівельна група». Ця фірма у свою чергу виступає співзасновником ТОВ «Столичний стиль». Ще донедавна серед співзасновників останньої був особисто старший син президента Олександр Янукович. Але й зараз «Столичним стилем» володіє, зокрема, ПрАТ «Кепітел білдінг корпорейшен», яке напряму належить Олександру Януковичу. Ще одним відомим акціонером цієї компанії є глава Донецької облради Андрій Федорук.

Крім того, одним із кінцевих власників «Донснаб-99» є ТОВ «Бєллучі», яке було основним власником донецького торгівельно-житлового комплексу «Київський», який відносили до сфери впливу «Сім’ї». Зокрема, 2007 року засновником ТЖК «Київський» виступав Павло Литовченко –  юрист, на якого записували основну частину території резиденції «Межигір’я».

У «МАКО» повідомили, що Олександр Янукович не має відношення до компаній з ланцюжка продажу військового містечка. «Виняток становить лише ТОВ «Столичний стиль» … частка в основному капіталі якого в розмірі 50,0278% належить одному з підприємств групи – ПрАТ «КБК», – заявили у прес-службі «МАКО».

Прокуратура оскаржила в суді угоду між Міноборони та ТОВ «Ваіком», згідно з якою на території площею0,29 гамали збудувати комплекс житлових будинків. І прокурори, і представники міністерства стверджували, що підпис директора департаменту будівництва Міноборони Дмитра Ісаєнка, який нині працює заступником міністра регіонального розвитку, на угоді та акті прийому-передачі є сфальсифікованими. Однак суди, врешті-решт, виграли «приватники». За мотивами вказаної угоди порушувалася кримінальна справа, проте чим вона закінчилася невідомо.